Ocaklar'da Pompalı Saldırgan Birisi Çocuk 4 Kişiyi Vurdu

OCAKLARDA POMPALI TÜFEKLE  SALDIRIDA  BİRİ AĞIR 4 KİŞİ YARALI.

Erdek Ocaklar’da bir eğlence yerine pompalı tüfekle saldırıda bulunan  Erdem Turan adlı şahıs husumet olduğu kişiyle birlikte müşterileri de vurdu.  Çok sayıda kişinin yaralandığı saldırıda bir kız çocuğuda kurşunların hedefi oldu ve Bandırma Devlet Hastanesine kaldırılarak  ameliyata alındı. Kız çocuğunun Hayati Tehlikesinin devam ettiği öğrenildi diğer yaralılar Erdek Devlet Hastanesinde tedavi altında.

Öğrenilen bilgilere göre olay, akşam saatlerinde Erdek Ocaklar mevkiinde gazinoda  meydana geldi. İddiaya göre, eğlence mekanında  güvenlik görevlisi olduğu iddia edilen  Emrah Saltık ve Erdem Turan arasında önceki gece bilinmeyen nedenle tartışma yaşandıktan sonra mekandan kızgın ayrıldığı söylenen  Erdem Turan daha sonra geç saatlerde  aracıyla mekanın önüne gelerek yanında getirdiği pompalı tüfekle   rasgele ateş açtı ve  aracına binerek olay yerinden kaçtı. Saldırıda, Emrah Saltık  gazinoda müşteri olarak bulunan Selim C , Yasemin Sinem C , Ahmet S.  ve sokakta bulunan 9 yaşında bir kız çocuğu da ağır yaralandı. , Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerince olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Emrah Saltık ve 3 yaralı Erdek Devlet Hastanesi'ne, ağır yaralanan kız çocuğu ise Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Olay yerinde yaptığı incelemede çok sayıda fişek ele geçiren polis, saldırganı yakalamak geniş çaplı çalışma başlatıldi  Hayati tehlikesi bulunan Selim C. ameliyata alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olay sonrasında kaçan Erdem Turan  aranıyor. Gelişmeler az sonr..

12-08-2019 OCAKLAR -ERDEK