Federasyon Onayladı. Royal Hastanesi Bandırmaspor Oldu

TFF 1.Ligin yeni takımı Bandırmaspor'da isim değişikliği .

Bandırmaspor yönetimince Bandırma Royal Hastanesi ile yapılan sağlık sponsorluğundan sonra,  isim hakkı ile ilgili olarak yapılan sözleşme  sonrası  Türkiye Futbol Federasyonuna yapılan başvuru kabul edildi.

Bandırmaspor 2020-2021  sezonunda TFF.1.Ligde Royal Hastanesi Bandırmaspor adıyla yer alacak.

Dün yaptığımız haberden sonra  bugün T.F. Federasyonu sitesinde de yer alan bilgiye  göre Bandırmaspor'un isim değişikliği başvurusunun kabul edildiği kesinleşirken yapılacak TFF 1.Lig fikstür çekimlerinde Bandırmaspor, Royal Hastanesi Bandırmaspor olarak yer alacak.

Bandırmaspor'un daha önce yer aldığı 1.Ligde Balıkesir Baltok'la yaptığı ve olumsuz süreç yaşanan  isim hakkı sözleşmesinden sonra ikinci kez yapılan anlaşmayı Bandırmalı sporseverler pek çok kulübün isim sponsoru bulamadığı pandemi sürecinde başarılmasını genellikle olumlu karşılarken, diğer yandan  50 yıllık geçmişi olan kulübün ismiyle ilgili olarak  anlaşma öncesinde spor kamuoyuyla paylaşılmasının daha uygun olacağına yönelik yorumlar yapıldı. Anlaşmanın ayrıntılarıyla ilgili olarak kulüp yönetimin açıklama yapması bekleniyor.

26-08-20207BANDIRMA GERÇEK SPOR SERVİSİ