Dünya Emekçi Kadınlar Günü Karma Sergisi Bandırma Kültür Merkezinde

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Bandırma'da düzenlenen Karma Resim Sergisinin açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi .

ADD, EĞİTİM -İŞ , Bandırma Belediyesi ve Görsel Sanatlar Öğretmenlerinin katkılarıyla  Bandırma Kültür Merkezi'nde gerçekleşen açılış törenine katılan  Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar,Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ,ADD Gençlik Kolları Başkanı Sevgi Birgün 8 Mart  Dünya Kadınlar Gününü kutlayan açılış konuşmalarını gerçekleştirirken, her biri ayrı ayrı incelik ve ustalıkla işlenen eserlerini sergileyen Bandırma'lı sanatçıların plaketlerini  ADD Şube Başkanı Serdar Polat,Eğitim-İş  Şube Başkanı Kadir Taylan  ve Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun la birlikte  takdim ettiler.

Açılış töreninde konuşan Kaymakam Yazar " Öncelikle kadınlar gününüzü kutluyorum hepinizin . Kadınlarımızı başımızın tacı etmek istiyoruz ama bin yıllık hatta iki bin yıllık kötü bir geçmiş tarih var maalesef ve hemen değiştirmek mümkün olmuyor inşallah geleceğimiz geçmişimizden daha iyi olacak. Şiddet  Sadece Türkiyeye mahsus bir şey değil   Avrupanın merkezinde karnesi çok daha kötü ülkelerde var. Biz kadınlarımızı toplumun her yerinde her kesiminde görmek için başımızın tacı yapmak için elimizden geleni yapıyoruz Bandırma da çok güzel bir örnek hepinizi  kutluyorum ,Atatürkçü Düşünce Derneğine ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Sergide ünlü ressam ve resim hocası Ali Dülger ile birlikte Esma Ferah Kartal,Rukiye Ertosu, Behiye Şengöz, Bülent Sezgin, Münevver Bülbül, Billur Arslan, Nuray Şeker Usta, Havva Göneneden, Ayşe Ferda Baknay, Türkan Güney, Sevda Uyar, Ayten İnal ,Cevdet Akasakal, Sevginur Beytaş, Özlem Altuğ, Yakup Yıldızhan, Emine Can,'ın eserleri 15 Mart 2019 tarihine kadar sergilenecek.

BANDIRMA GERÇEK - 08-03-2019 - EDİT MEHMET LEVENTOĞLU