Dursunbey'de Zengin Altın Yatakları Bulundu

Dursunbey’de Altın Cevheri sondajından yüksek değer çıktı.
Balıkesir’in Dursunbey ilçesinin Delice bölgesinde Eti Gümüş A.Ş. tarafından satın alınan ve yapılan ilk sondajda değerleri yüksek çıkan  madende değerlerin yüksek çıkması  ülke gündemine girdi. Eti Gümüş A.Ş. tarafından işletilmesi planlanan  maden yataklarının sondaj değerleri yüksek çıktığı açıklanırken üretimde siyanür kullanılıp kullanılmayacağı ve çevresel etkilerin ne olacağı henüz belirsiz.. Yetkililerin  konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama sadece istihdama yönelik ve  önümüzdeki süreçte açılması planlanan tesiste 400 ile 1000 kişinin istihdam edilmesi planlandığı bildirildi..

Dursunbey’e bağlı Delice bölgesinde Eti Gümüş A.Ş. tarafından işletilecek olan madenden altın çıkarılacak. Sondaj çalışmalarının devam ettiği madende ilk sondaj sonuçlarına göre değerler yüksek seviyelerde çıktı. Kurulum ve değerlendirme aşamasında olan madende  14 farklı sondaj çalışmasının sürdürüldüğünü ifade eden şirket yetkilileri  1. sondaj sonuçlarının geldiğini ve değerlerin oldukça yüksek olduğunu belirtirken  sondaj çalışmalarının ardından kurulum aşamasına geçileceği belirtildi. Madenin ikiyıl içinde üretime geçeceği planlanıyor.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan "Delice Mahallemizde altın madeni işletecek olan Eti Gümüş A.Ş yetkilisi Yusuf Tombaktepe ziyaretimize geldi. Bir süredir devam eden sondaj çalışmalarının ilkinin değerlerinin oldukça yüksek geldiği müjdesini veren maden yetkilisi, İlçemiz merkezinde bir ofis oluşturduklarını söyledi. Toplam 14 sondajın ardından çalışmaların başlayacağını söyleyen kardeşimiz, 400 ile 1000 kişi arasında vatandaşımıza iş kapısı olacaklarını söyledi. Bizde Belediye olarak bu değerli yatırıma ve İlçemizin sorunu olan istihdama bir nebze ilaç olacak bu firmaya her daim desteğimizi vereceğiz...."ifadelerini kullandı..

BANDIRMA GERÇEK - MLEVENTOĞLU