CHP'li Akın Kurban Pazarında

,CHP’Lİ AKIN KURBAN PAZARINDA ESNAFLARIN DERDİNİ DİNLEDİ ,

"ARTIK BAZI ŞEYLERİN DEĞİŞMESİ LAZIM’ ,AK PARTİ’YE OY YOK, BATIRDI BİZİ’"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın Kurban Bayramı öncesi kurban pazarında derdini dinlediği bir esnaf; “Artık bazı şeylerin değişmesi lazım. Yem çok pahalandı. Maliyetleri kaldıramıyoruz” diye yakındı. Başka bir esnaf ise “Bundan sonra AK Parti’ye oy yok bizden. Batırdı bizi” diye sitem etti. CHP’li Akın, hayvancılığın başkenti olan Balıkesir’de üreticilerin maliyetlerden, vatandaşın ise hayat pahalılığından şikayetçi olduğunu dile getirdi.

https://www.youtube.com/watch?v=jFM6yV2Yi9M

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir’de kurulan hayvan pazarında Kurban Bayramı öncesi kurbanlık satışı yapan esnaf ile kurbanlık almak isteyen vatandaşların dertlerini dinledi. Balıkesir’in hayvancılığın başkenti olduğunu kaydeden CHP’li Akın, şunları dile getirdi:

“Balıkesir hayvancılığın başkenti. Ancak geldiğimiz noktada hayvancılığı da tarımı da bitirdiler. Kurban pazarına bakıyoruz ne alan var ne de satabilen. Üreten maliyetten şikâyetçi, almak isteyen hayat pahalılığından şikâyetçi. Hayvancı kendi kaderiyle tek başına bırakılmış. Sorumlusu kim? Ülkeyi yönetenler – daha doğrusu yönetemeyenler.  Vatandaşları değil de yandaşlarını düşünenler çiftçiyi, hayvancıyı kendi kaderiyle baş başa bırakmışlar. Ülkede; tarım ve hayvancılık kazanmadığı sürece Türkiye kalkınamaz. Hayvancı, çiftçi kazanacak ki ülke büyüsün.”

‘BAZI ŞEYLERİN ARTIK DEĞİŞMESİ LAZIM’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın derdini dinlediği kurbanlık satan bir esnaf; “Değişim şart. Bazı şeylerin değişmesi lazım artık. Padişahlık sistemi değil ki bu” diye konuştu. Başka bir esnaf, “Fiyatlar arttı ama maliyetleri karşılayamıyoruz. Yaptığımız satıştan zarar ediyoruz” diye konuştu.

‘İKİ YIL SONRA HAYVANCILIK TAMAMEN BİTECEK’

Kurbanlık satışı yapan bir esnaf, “Yem çok pahalandı. Millet elindeki hayvanları satıyor. Maliyetleri kaldıramadığı için mecburen satmaya çalışıyor. Satışlar ise tek tük oluyor. Maliyet şu an satışı kurtarmıyor” diye konuştu. Başka bir esnaf ise, “İki sene sonra hayvancılık tamamen bitecek. Nasıl Rusya’dan buğday ithal ediyorlar. İki sene sonra Türkiye’de hayvan üretimi olmayacağı için, hayvanların tamamı ithal edilecek” diye konuştu. Mazot fiyatlarından yakınan esnaf, “Bir gün indiriyor, 24 saat sonra tekrar zam yapıyor. Elektrik faturaları da yüzde 100 arttı” diye konuştu.

‘AK PARTİ’YE ARTIK OY FALAN YOK, BATIRDI BİZİ’

Kurbanlık satışı yapan başka bir esnaf ise; “Yem olmuş 300 lira, biz 80 liraya kurbanda et kestireceğiz. Yaptığımız emeğe yazık. Köylü perişan. Paranın değeri sıfır” diye konuştu. Esnaf; “Ben şimdiye kadar hep AK Parti’yi destekliyordum.  Bundan sonra AK Parti’ye oy yok bizden. Batırdı bizi” diye sitem etti. 

06-07-2022/