Balıkesir Büyükşehir'den Bandırma Yatırımı : KAVŞAK DÜZENLEMESİ !

Bandırma Belediye yetkililerinin de içinde yer aldığı UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) Kurulu tarafından kentimizde  muhtelif yerlere park yasağı ve sinyalize kavşak düzenlenmesi yapımı kararı alındı.

Alınan karara göre Motorlu Taşıtlar Direksiyon Eğitim alanı ve sınav güzergahında trafik güvenliğini sağlanması amacıyla Kayacık Caddesi Kavşağından Nato Caddesi başlangıcı ile Etibor Kavşağına kadar yolun sağ tarafına park yasağı uygulanacak.

Bununla birlikte Kayacık Caddesi Kavşağı ve Celal Atik Caddesi'nin kesiştiği kavşağa ise Sinyalizasyon sistemi kurulumu Bandırma Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

Söz konusu bölgede (Motorlu Taşıtlar Direksiyon Eğitim alanı ve sınav güzergahında) trafik/ güvenlik işaretlemeleri de Bandırma Belediyesi tarafından sağlanacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza: 'Kentimizde yaşanan trafik sorunlarının gün geçtikçe arttığının farkındayız. Yerel yönetim olarak halkımızın güvenliği, sağlığı ve sorunlarının çözümü için tüm kurumlarımızla beraber ortak çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu amaçla belediye yetkililerimizin de içinde yer aldığı UKOME kurulu ile birlikte kentimizde yaşanan trafik sorunlarını ortadan kaldıracak bir proje ye imza attık. Belediye ekiplerimiz tarafından yapılacak yeni trafik düzenlemelerinin halkımızın hayatını kolaylaştıracağına inanıyorum.'dedi.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı üçüncü birleşimi Meclis Başkanvekili Ekrem Pehlivan başkanlığında yapılırken il genelinde yapılacak yatırımlarla ilgili kararlar alındı. 26 gündem maddesinin görüşüldüğü Ocak ayının son meclis birleşiminde; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nın 2016 yılında yapmayı planladığı iç borçlanma konusu görüşüldü. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında yapılması planlanan; sebze ve meyve toptancı hali, Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Kent Estetiği Daire Başkanlığı hizmet binası, köprülü kavşak, yaya alt ve üst geçitleri, çamlık tepesi rekreasyon alanı, Sındırgı Kent Meydanı, Burhaniye Taylıeli Vahşi Depolama Alanı, Çay Deresi Rekreasyon Alanı ikinci etabı, yapım işleri, haritalama işleri, mikrobölgeleme etüt hizmet alımı işleri, iş makinesi alımı gibi hizmet ve projeler için İller Bankası’ndan borçlanma yoluyla 500 milyon lira kredi kullanılması kararı meclisteki tüm partilerin ‘evet’ oyuyla oy birliğiyle kabul edildi.

 Başkan Ahmet Edip Uğur, “ 500 milyon lirayı bir defada alıp kullanmayacağız. Bu karar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 500 milyon lira değerinde bir kredi kartına sahip olması anlamındadır. Bizde bu krediyi ihtiyaçlara göre kullanacağız.

Bandırma’da yapmayı düşündüğümüz kavşak düzenlemeleri de bunun içerisinde.

Sındırgı’nın, Gönen’in meydanı da buna dahil, Burhaniye’de yapacağımız vahşi depolama alanı da bunun içerisinde yer alıyor. Şu ana kadar Büyükşehir Belediyesi olarak İller Bankası’ndan hiç kredi kullanmadık. Şu anda da yatırımlarımıza devam ediyoruz. Ama elimizde böyle bir güvence olsun. Yatırımları yapacağımız zaman finans sıkıntısı çekmeyelim. En son BASKİ’nin yatırımlarıyla ilgili aldığımız kararla; Edremit Narlı Arıtması, Altınoluk İlave Arıtma, Akçay’ın su şebekesinin inşaatı, Gönen’in arıtması, Bigadiç’in, Savaştepe’nin arıtması ve Balıkesir’in yağmur sularıyla ilgili toplamda 100 milyon liralık bir yatırımın altına imza attım. Elimizde bu para olursa Balıkesir’in bütününe hizmet edeceğiz” dedi.

Buse Erol -Bandırma Gerçek