Ahmet Akın "Dursunbey'in Boş Vaade Karnı Tok"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Dursunbey’de bir ailenin iftar sofrasına konuk oldu. CHP’li Ahmet Akın iftarı beklerken yer sofrasında aile üyeleri ile sohbet etti. Dursunbey Güğü Mahallesinde Süleyman Yavaş ve ailesine iftar sofralarına konuk ettikleri için teşekkür eden Ahmet Akın, “Ekmeğini ve aşını bizimle bölüşmek isteyen, sofrasına davete eden, rızkını paylaşan Dursunbeyli hemşehrilerimizle aynı sofrada bir arada olmaktan mutluyuz” dedi.

BASIN BÜLTENİ

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN DURSUNBEY’DE…

‘DURSUNBEY’İN BOŞ VAADE KARNI TOK!’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Dursunbey’de hem çiftçi hem de esnafın hayat pahalılığı nedeniyle yaşadığı sorunları dinledi. CHP’li Akın; “Esnaf ne kirasını ne faturasını ödeyebiliyor. Çiftçi ise toprağını ekemiyor. Süt üreticisi süt ineğini kesmek zorunda kalıyor. Çünkü kimse kazanamıyor. Ramazan ayı başkalarının dert ve sıkıntısına ortak olma ayıdır. Ramazan ayı Müslümanların rızkının arttığı aydır. AK Parti iktidarı vatandaşlarımızın derdini sıkıntısına ortak olmuyor. Rızkına ise göz dikmiş durumda” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dursunbey’de vatandaşın sorunlarını dinledi. Durabeyler, Güğü, Selimağa, Hotaşlar mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen CHP’li Akın, vatandaşın bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayında bile tenceresini kaynatamadığına dikkat çekti. Dursunbey’de esnafın sorunlarını dinleyen CHP’li Ahmet Akın; esnafın kiradan fazla gelen elektrik faturaları nedeniyle isyan ettiğini söyledi. Hayat pahalılığı nedeniyle Dursunbey’de vatandaşların zor durumda olduğuna dikkat çeken CHP’li Akın, şunları dile getirdi:

DURSUNBEY’İN BOŞ VAATLERE KARNI TOK!

“AK Parti iktidarının ‘oy deposu’ diye düşündüğü, ‘çantada keklik’ diye baktığı Dursunbeyli hemşehrilerim artık iktidarın boş vaatlerine karnı tok. İlk seçimde Dursunbeyli hemşehrilerim hayat pahalılığını artıran, mutfaklarda yangına neden olan bu iktidara cevabını verecek. Dinlediğimiz; selam verip, selamını aldığımız hemşehrilerimiz, esnafımız, çiftçimiz, yaşlımız, gencimiz tek bir şey söylüyor: ‘Geçinemiyoruz. Eve ekmek götürmekte zorlanıyoruz.’ Esnafımız kiradan daha fazla elektrik faturası ödemeye başladı. Vatandaş bugün aldığının yarın daha pahalı fiyattan almak zorunda kalıyor. Çiftçi tarlasını ekemedi, tarlasını eken de gübre atamadı. Süt üreticileri zaten 6 lira maliyetle ürettikleri sütü 4 lira 75 kuruşa satarak zarar ediyor. Vatandaş artık sandığın bir an önce gelmesini istiyor. Çarşıda pazarda dinlediğimiz vatandaşlarımızın sorunu aynı. Çözümü vatandaşlarımız da biliyor ve dile getiriyor. Hemen seçim!”

16-04-2022/Tarkan