Suikast gibi kazaya büyük tepki. TCDD Yönetiminin İstifası İsteniyor

Ankara Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Trenın, Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda yol kontrolüyle görevli kılavuz tren ile çarpışması sonucu 9 kişinin ölmesi tüm yurtta olduğu gibi Bandırma'da da üzüntü ve tepjkiyle karşılandı. 

 Tren kazasıyla ilgili kusuru bulunduğu gerekçesiyle TCDD personeli 3 kişi gözaltına alındığı bildirilirken vatandaşlar TCDD yönetimin sorumsuzluğunun çok açık olduğu gerekçesiyle  sorumlu 3 kişi değil tüm yetkililerin istifasını isteyerek en baştan itibaren tüm yetkililerden istifa dışında hesap sorulmasını da istedi.

 Olay yeri inceleme ekipleri tren üzerinde bulunan kameranın görüntü kaydettiği sabit diski bularak incelemek üzere merkeze götürdüğü  öğrenilirken  sosyal medyada yapılan paylaşımlarda elim kazanın adeta suikaste varan ihmaller zinciriyle meydan geldiği gerekçesi ileri srüldü. Edinilen bilgilere göre  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kazada 9 kişinin hayatını kaybettiğini ve 86 kişinin de yaralandığını açıkladı. Hayatını kaybeden yolcuların yakınları Adli Tıp Kurumu'nun önünde önünde gözyaşı dökmeye devam ederken haberin duyulması tüm ülkeyi yasa boğdu..

BANDIRMA GERÇEK- MEYHMET LEVENTOĞLU