Sol Parti Bandırma "Birlik Olmaya İhtiyacımız Var"

Sol Parti Bandırma İlçe Başkanı Ferhat Kaya  demokrasi mücadelesinde katkıda bulundukları  Bandırma Demokrasi Platformu na yönelik platform bileşenlerince sosyal medyada yer alan  bazı eleştirilere yönelik yaptığı açıklamada  yıkıcı değil yapıcı eleştirilerin olumlu yönde geliştireceği  demokrasi platformunda daha fazla mücadeleye, çalışmaya, birlik olmaya  ihtiyacımız olduğunu hatırlattı.

Sol Parti Açıklaması . 

"Bandırma ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmak,  laikliği,  barışı, eşitliği,  özgürlüğü savunmak,  halkın  yönetimde söz, yetki, karar, iktidar sahibi olduğu, üretenlerin yönettiği bir demokrasiye ulaşmak amacıyla, Partimiz, İlçe Demokrasi Platformuna katılmıştır.  
Sözcüsü, temsilcileri ve üyeleriyle, Bandırma Demokrasi Platformu, elinden geldiğince, amaçları doğrultusunda  etkinlikler düzenlemektedir. 
Migros İşçileriyle, Hicri Ercilli işçileriyle Dayanışma, taturalara zamlara karşı, Sezen Aksu gibi sanatçılara , Boğaziçi Öğrencilerine destek, trafik sorunundan laikliğe kadar bir çok konuda etkinlikler ile Demokrasi Platformumuz  demokrasi mücadelesine katkı sunmaya çalışmaktadır.
 Çeşitli Siyasi parti, sendikalar, meslek örgütleri ve sivil toplum örgütlerinden oluşan Bandırma Demokrasi Platformunun veya platforma üye  her bir kurumun veya temsilcisinin, çalışmalarında, işleyişinde, etkinliklerinde elbette  eleştirilecek bazı olumsuzluklar da   olmuştur, oluyordur ve gelecekte de olacaktır.
 İyiniyetle,  uygun bir dil ile ve uygun zeminlerde, doğrudan muhataplarına  yapılacak  eleştiriler,  gerek demokrasi platformunu ve gerekse  ilgili kişi ve kurumları,  olumlu yönde geliştirebilecektir.
 Ancak, sosyal medya zeminlerinde  ve  dışlayıcı, olumsuz  bir dille yapılan eleştiriler ise  içerikleri haklı bile olsa  demokrasi mücadelesini yıpratacağı gibi, en çok  da  bu tarzı kullananlara zarar verecektir.
 Çevresiyle, ekonomik sosyal kültürel yapısıyla, daha iyi bir Bandırma'da, ülkede ve dünyada yaşayabilmek için, daha fazla mücadeleye, çalışmaya, birlik olmaya  ihtiyacımız varken,  bu iddia ve  mücadele içinde olan tüm dostlarımızı bu ihtiyaca uygun sorumlulukla  davranmaya davet ediyoruz." 

  Ferhat Kaya/SolParti Bandırma İlçe Başkanı

02-03-2022/BANDIRMA