Motosiklet Sürücülerine Ceza Yağdı...

Balıkesir'de Jandarma ekipleri motosikletlere yönelik uygulama yaptılar.
İl Jandarma Komutanlığı tarafından asayiş, trafik ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla motosikletlere yönelik uygulama yapıldı. Uygulamada, çalıntı ve aranan motosikletler ile aranan şahısların yakalanması amaçlanırken, motosikletlerin ve sürücülerin trafiğe uygunlukları da denetlendi.
554 PERSONEL GÖREV YAPTI
 "Motosikletlere Yönelik Uygulamada"  İlimiz merkezi ve ilçelerinde 94 noktada toplam 147 ekip ve 554 personel katılımıyla uygulama yapılmış, yapılan uygulamalar neticesinde;
-1138 motosiklet, 2993 şahıs kontrol edilmiş,
-191 motosiklete toplam 144.303 TL idari para cezası uygulanmış,
-110 motosiklet trafikten men edilmiştir.
 ARAÇ VE ŞAHISLARA YÖNELİK UYGULAMALAR
Denetimlerde, tescilsiz motosikletlere yapılan işlem sayısı 51, sürücü belgesiz motosiklet kullanmadan kaynaklı yapılan işlem sayısı 56, hacizli yakalamalı motosiklet sayısı 1, çalıntı motosiklet sayısı 7 ve kask takılmamasından dolayı yapılan işlem sayısı ise 41 oldu. 
Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 4 kişi yakalandı, adli-idari işlem yapılan şahıs sayısı 3 olurken, 18 gram Bonzai ele geçirildi.
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz

Balıkesir Valiliği\Bandırma Gerçek