Mağaza Hırsızları Yakalandı

1.08.2020 günü Balıkesir  Bahçelievler Polis Merkez Amirliğine müracaata gelen  Bebek mağaza sorumlusu mağaza sayımlarında toplam değeri 7.000 TL olan 4 adet Bebek izleme kamerası ve 2 adet  LCD monitörün eksik olduğu bahisle müracaatta bulunmuş, aynı  AVM merkezinde faaliyette bulunan alışveriş mağaza sorumlusu 17.09.2020 tarihinde mağaza sayımlarında 15.416 TL değerinde değişik markalardaki parfümlerin  eksik olduğu ve çalınmış olabileceği düşüncesi ile müraacatta bulunmuştur.  her iki mağazadan toplamda 22.416 TL malzeme çalınması tespit edilmiş
 
Yan-Dol Büro Amirliğince geriye dönük yapılan kamera çalışmaları neticesi, kimliği belirsiz 2 erkek 1 bayan toplam 3 şahısın, her iki mağazadan malzemeleri çalarak ellerinde bulunan poşetlere koyarak bedelini ödemeden mağazadan ayrıldıkları, Balıkesir iline geldikleri tespiti yapılan araçla İstanbul ili istikametine gittikleri tespit edilmiş, yapılan çalışmaların ardından kimlik bilgileri tespiti yapılan şahısların aynı yöntem ile aynı şekilde Antalya, Alanya, Bursa ve Edirne illerin de  Migros, Ebebek, Vatan isimli işyerlerinden aynı yöntem ile hırsızlık yaptıkları bu illerce de firar olarak arandığı anlaşılmıştır.
 
27.09.2020 günü istanbul ili emniyet  görevlilerince irtibat kurularak takibi yapılan araç içerisinde ki şüpheliler ile yakalanmaları sağlanmış, Yakalanan S. Y. ve B. Y. isimli şahıslar nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Balıkesir  iline  getirilerek gözaltına alınmış,  haklarında düzenlenen tahkikatın ardından 28.09.2020 günü çıkarıldıkları adli makamlarca her iki şahısta 2 ayrı İş yerinden hırsızlık suçundan tutuklanmıştır.

B.V -28.09.2020