Kılıçdaroğlu'nun Elektriği Kesilemeyecek

Yılbaşı sonrası ELEKTRİK FATURALARINA YAPILAN zamları geri alınmasına kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini açıklayan  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrikleri Remi Gazete de yayınlanan  tebliğe  göre 3 ay kesilemeyeceği açıklandı..

Sosyal medyada ve televizyon tartışma programlarında günlerdir tartışılan konuyla ilgili olarak açıklanan gelişmeye göre  CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun faturasını ödememesi durumunda elektriği 20 Şubat 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ nedeniyle hemen kesilemeyecek.

Elektrik faturaları  yönetmeliğine göre 65 yaş üstü tüketicilerin elektrikleri 3 ay süre  olmak üzere kesilemiyor. Tüketim faturaları 3 kez ödenmemesi durumunda elektirkler dağıtım şirketi tarafından  kesilebiliyor.  Aynı zamanda şehit aileleri, muharip ve malul gaziler, yüzde 40'ın üzerinde engeli bulunduğunu  belgelendiren  abonelerin elektriği de ancak üç dönem boyunca faturanın ödenmemesi halinde kesilebiliyor.

 CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu 73, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ise 70 yaşında bulunuyor. 

15-02-2022/BGM HABER MERKEZİ