Kafaoğlu " Bandırma'ya Barış İçin Geldik "

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı iken istifa eden Edip Uğur’un yerine 7 Kasım 2017 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanlığına  seçilen, eski  Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu AKP İlçe Teşkilatı, muhtarlar ve basın mensupları ile ETİ MADEN İşletmesinin sahil bandında bulunan Lokalinde buluştu.
AKP Balıkesir İl Başkanı Hasan Demirarslan, AKP İl Temsilcilerinin de beraberinde olan Kafaoğlu önce AKP İlçe Teşkilatına uğradı. Hem partilileriyle tanışan, hem de gelecekte Bandırma için yapacaklarını anlatan Kafaoğlu daha sonra ETİ MADEN İŞLETMESİ Lokaline geçti.

Partili Kadınlar, Muhtarlar, Basın Mensupları ve halkın doldurduğu salonda ilk konuşmayı AKP İlçe Teşkilat Başkanı Alp Bostancı yaptı. Partilerinin, Kafaoğlu’nun geliş amacını kısaca anlatan Bostancıoğlu konuşmasının bitiminde mikrofonu AKP İl Başkanı Hasan Demirarslan’a verdi.
Hasan Demirarslan’da misyonlarını, çalışmalarını anlatarak sözü Zekai Kafaoğlu’na verdi.
Zekai Kafaoğlu konuşmasına içinde Bandırma geçen birkaç dizeyle başladı. Göreve geliş sürecini anlattı. Görev misyonun da birleştirici olmayı, barış içinde olmayı istediğini belirtti.
Kafaoğlu Muhtarlara, Partililere, Basın Mensuplarına, toplantıya gelen hanımlara teşekkür etti.
Önce ki görev yeri olan 6 Eylül Belediye Başkanlığı sırasında geliştirdikleri “ MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ”  sloganını artık tüm Balıkesir için kullanmak istediklerini belirtti. İlçe Belediyelerinin Büyükşehir Belediyesi ile mahkemelik olduğunu öğrendiğini önce Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile görüştüğünü ve karşılıklı iyi niyet çerçevesiyle davalardan vazgeçtiklerini belirtti.
Amaçlarının Büyükşehir Sınırları içerisinde bulunan tüm vatandaşlara parti ayırımı yapmaksızın hizmet  vermek olduğunu belirtti.
Seçilmesinden sonra saraya giderek AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’la görüşerek Bandırma’nın sorunlarını da anlattığını belirten Kafaoğlu, Erdoğan’ın Bandırma’nın Bursa girişi, 6.Ana Hava Üssü ve Erdek Yolu trafik düzenlemelerinin öncelikli olması gerektiği kendisine anlattığını söyledi.
Hizmet misyonlarının vatandaş öncelikli olduğunu belirten Kafaoğlu konuşmasını yine bir şiirle bitirdi.

Kafaoğlu’nun konuşmasını bitirmesinden sonra Alp Bostancı önce basın mensuplarının sorularını alacaklarını belirtti.
Kafaoğlu’na ilk soruları Mithat Atabey, Tufan Dalgıç yöneltti. Daha sonra basın mensupları içinde son soruyu ben yönelttim.
Kafaoğlu’na sorum “ Bandırma’nın  il olması 50’li yıllardan bu yana gündemde. İl olmayla ilgili çıkmış bir kararnamenin Balıkesir Merkezden seçilmiş Başbakan Yardımcısının yırtıldığı bilinmekte. Sonra ki yıllarda da siyasi olarak Bandırma’nın il olmasının engellendiğini biliyoruz. Konu yine gündemde. Bandırma’nın il olması tekrar gündeme gelirse karımızda mı, yoksa yanımızda mı olacaksınız ? ”  sorusuna gülerek “ Bir yerleşim yerinin adının il ya da ilçe olmasının önemi ikinci planda, esas olan gelişmişliği vb. şeklinde bir cevap verdi.” 
Sonrasında muhtarlar ve bazı vatandaşlar söz aldı. Kafaoğlu hepsine kırmadan, dökmeden profesyonelce cevap verdi. 
Sonrasın da Erdek’te bir toplantısı olduğun belirten Kafaoğlu teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.
 

GÖRSELLER; C.DOĞAN
 

BANDIRMA GERÇEK – Editör, C.DOĞAN