İyi ki ATABEY'i kiraya vermedik,verilmiş sadakamız varmış!!

Ben öncelikle Bandırmaspor Onusal Başkanı  Dursun Mirza'dan başlamak istiyorum. Sayın Başkan  şimdi kültür merkezi sinema kafeterya otel gibi işleri esnaflarımıza bırakta ; gel şu Bandırma'ya butik bir stat yap. Bandırma senin heykelini diksin . Yer neresi olur zaten herkes biliyor . Bana göre DE Cinçukurun'a büyük bir otoparkıyla etrafında yaşam alanları ve ufak alışveriş noktalarıyla aynen Bornova Belediyesinin yaptığı 8-10 bin kişilik bir stad üstelik gelir de getirecek  proje Bandırma'ya yakışır.

Cinçukuru'nun yarısını yok oteldi Kültür merkezi Kafe gibi Bandırma'da bol bol olan bu işler yerine gerçekleştir eski Cin Çukuruna yap stadı kahraman ol. Sakın ha park sorununu bahane etme. Ülkenin en büyük metropolü İstanbul'da Vodafon, Arena Saraçoğlu gibi statlar kentin göbeğinde. Maalesef üzülerek söylüyorum ki Bandırma'ya bir stad yapılmış rüzgardan fırtınadan değil oynamak, seyretmek bile olanaksız. Böyle ucube bir statla Bandırma'mızın başına kimler musallat ettiyse yazıklar olsun. Maçı trübünde  izliyoruz ertesi gün bir kutu antibiyotik haydi doktora yatağa..Olmaz olsun böyle stat diyerek geçelim Urfa maçına.

 Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Balıkesir'de yaşadığımız ağır depresyondan sonra Urfa maçı nasıl olacak diye  herkes gibi bizlerde merak ediyorduk. Feyyaz Uçar'ın istifasından sonra salı günü takımın başına getirilen Yusuf Şimşek'le ilk maçımıza çıktık. Şimşek devre arası büyük ümitlerle transfer edilen Gökhan Karadeniz'i Sertaç Çam ,Üstün Bilgi'yi kulübeye çekmiş. Öte yanda  Droppa sakat Fofana ise zaten KAYIP !!

Ve onların yerlerine haftalardır forma verilmeyen David Deniz, Atabey Çiçek ve Marino ile başlayıp 30 dakikadan sonra oyuna ilk kez müdahale ederek Kıvanç'ın yerine de Doğan Karakuş'u da alınca çarklar verim vermeye başladı . İşte herkesin haftalardır beklediği özlenen Bandırmaspor bir anda ortaya çıktı ve karşılaşmayı da farklı bir skorla kazandık.

Tabii ki takımı beş gün içinde bu maçı hazırlamak zorunda kalan Yusuf Şimşek sihirbaz değil ama  belli ki Bandırmaspor'u iyi izlemiş takip etmiş . Çok ufak dokunuşlarla ayrıca çok çok önemli hamle olan Kıvanç - Doğan değişikliğinde geç kalmayarak bu maçı kazandı. Takımda işini nazlı yapan  yoktu özveri vardı.. Herkes çok çalıştı ve koştu. Kaptan Emre'den Feridun'a kadar formanın hakkını verdiler. Böylece Bandırmaspor'u bir nebze soluklandıracak sonucu moral açısından çok daha önemli farklı sonuçla kazandılar. Ama bizim için bu karşılaşmada öne çıkan Atabey ,Doğan ve Feridun 'du.Bu çocuklar takımın kazanması için ellerinden geleni yaptılar. Kolay mı devre arası transferler yapılıyo o gitsin bu kalsın tartışmalarında küsmediler sabrettiler tabii ki Yusuf Şimşek'in doğru tercihiyle formayı aldılar ve utandırmadılar. Hele hele Atabey Çiçek çocuğu neredeyse Altınordu'ya takasla vereceklerdi. Bazıları beğenmiyorlardı ama 20 yaşında genç yetenek bugün kendisini kiraya verecek olanlara kapak olacak ders verdi ki utanması gerekenler utansın .
Geçen haftanın kötü izlerini bir nebze sildik soluk aldık emeği geçenleri kutluyorum ancak işimiz bitmedi ve Doğan ile Atabey'in onur mücadlesini de ayrıca kutluyorum. Bu rüzgarın devam etmesini diliyorum.

SERHAT OZAR