İstanbul Ziyareti

Sizler gibi pandemi yasakları süresince bunalan, boğulan ben, "Tedbili mekanda fayda vardır" diyerek dün İst.a geldim.

Tepeden bakmak istediğim için bugün kızım, sağolsun "Piyer Loti" Tepesine getirdi bizi.  Kafelerin keşmekeşi, mekanlardaki kirlilik, 72.5 milletten ziyaretçi profilini paylaşıp üzmek istemedim sizleri. Biraz deniz, biraz gökyüzü maviliği, eser miktarda yeşillik haricinde iki köprü ve bolca beton yığını ve yükselen kuleler görüyorsunuz fotoğrafta.

Tepeden gözüken İstanbul bu işte!

Benim gibi içiniz yanar, cayır cayır yanarsa gönlünüz diye ön plana üç tane buz gibi limonata koydum. Şehri İstanbul, İstanbulluktan çıkmış durumda. Sn.CB.nın dediği gibi. İnanmayacaksınız ama sohbet ettiğim birkaç komünist arkadaşımın savunduğu gibi bir tane değil, beş "Kanal İstanbul" yapsak İst. , İst. olmaz.

 Ben, kahroldum, bunaldım bu beton yığınında.

Yarın Bnd,ya döneceğim. İsterim ki İst.a göç yerine İst.dan göç tedbirleri alınsın.

Olur mu?

Kusura bakmayın ama dinciler ve sosyalist geçinen liberal solcular destekledikçe ZOR.

Ancak umutsuz yaşanmaz ki! Allah diyip parayı Tanrı yapanlara ve kendi ideolojik çıkmazlarında savrulan, DİNCİLERİ destekleyip geçmişteki gibi yanılmışız diyen AYDIN geçinen LİBERAL SOLCULARA   inat umutlarımızın sönmediği, hayal dünyasından ayaklarımızın yere bastığı gerçekleri gördüğümüz, görenlerin korkularının esaretinden kurtulduğu, ufacık çıkarları için dindarlık, milliyetçilik taslayıp kıç yalayanların iki kapılı handa olduğumuzu hatırlayacağı günler görmemiz dileklerimle.. Hepinize huzurlu günler dileklerimle... Saygı, sevgiler..

.( Mizah yok, ideoloji var, biliyorum. Ancak konuşuyor, okuyor, düşünüyorum. DİNCİLERE ve hayalci SOLCULAR'a sabrediyorum. Mümkünse onlar da birazcık bana anlayış göstersin. Hakaret etmeden eleştirsin isterlerse... Ancak cvp verdiğimde bahsettiklerin benim fraksiyonumdan demesin..Istanbul.

11-07-2021-SİNAN BEYHAN-ISTANBUL