İDO Adnan Menderes Feribot'u Mersin'e Gidiyor

İDO ADNAN MENDERES FERİBOTU  DEPREM YARDIMLARINI ULAŞTIRMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI DEPREMZEDE GETİRECEK

"Yakın geçmişte Bandırma Yenikapı arasında  yoğun araç ve yolcu taşıma hizmeti veren seferlerin kaldırılma kararından sonra arıza nedeniyle  bakıma alındığı açıklanan ADNAN MENDERES feribotu deprem bölgesine erzak ve yarım malzemesi yüklü olarak Mersin Limanına yola çıktı. Dönüşte depremzedelerin İstanbul'a getirileceği belirtilen Şirket ajansından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı.

Ülkemize Geçmiş Olsun 

"Kurulduğumuz günden bu yana kamuya mal olmanın sorumluluğunda hareket eden bir firma olarak deprem bölgesindeki yaraları sarmak üzere Adnan Menderes Hızlı Feribotumuzu T.C. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü ve İstanbul Liman Başkanlığı koordinasyonunda AFAD yardımlarını bölgeye ulaştırmak üzere 9 Şubat Perşembe günü saat 23:59’da yola çıkardık.

990 yolcuya ek 200 otomobil ve ağırlık olarak 750 DWton taşıma kapasitesi olan gemimizin yanaşma limanı, hava şartları ve bölge limanlardaki yoğunluk dikkate alınarak Ulaştırma Bakanlığı tarafından Mersin Limanı olarak belirlenmiştir.

3 karavan, 2 çekici, 2 mobil büfe aracı yanında büyük ve küçük jeneratörler, pompalar, 320 ton içme suyu, battaniye, maske, yetişkin ve çocuk kıyafetleri gibi AFAD yardımları 19 tır ile İDO Yenikapı Terminalimize ulaştırılmış ve yükleme operasyonu tamamlanarak gemimiz donatılmıştır. AFAD ekipleri ve İDO personelinin yükleme operasyonunu tamamlaması üzerine, gemimiz bölgeye insani yardım götürmek üzere Yenikapı İskele’mizden 9 Şubat Perşembe saat 23:59 itibariyle ayrılmıştır."

11-02-2023/ido /kerem@armapr.com 0537 430 30 29