HEY! Scooter, hizmet ağına Bandırma’yı da ekledi!

HEY! Scooter, hizmet ağına Bandırma’yı da ekledi!

Bursa’da akıllı şehirler için ürün ve çözümler üreten HEY Mobility Teknoloji A.Ş, geliştirdiği HEY! Scooter ismindeki paylaşım platformuyla Bursa, Antalya ve Kütahya’nın ardından; Balıkesir’in Bandırma ilçesinde de hizmet vermeye başladı

2023 yılında birçok şehri hizmet ağına eklemeyi hedefleyen HEY! Scooter, bu kapsamda ilk atılımını Balıkesir’in Bandırma ilçesini hizmet ağına ekleyerek yaptı.

HEY! Scooter, yerel idarenin izinlerinin alınmasının ardından Bandırma caddelerinde yerini aldı.

Kent içi kısa mesafeli ulaşımda önemli bir aktör olan ve “Ulaşımda Yeni Bir Çağ” mottosuyla hizmet veren HEY Mobility Teknoloji A.Ş. CEO’su Rasim Serim, Bandırma’nın da hizmet ağına eklemesiyle ilgili şunları söyledi:

“2023 yılının ilk 3 ayında hizmet ağlarımıza pek çok ili ekleme planlarımız ve hedeflerimiz vardı. Bugün de Balıkesir’e bağlı Bandırma ilçemizde hizmet vermeye başladığımızı mutlulukla dile getirebiliriz. Bandırma halkı, dilediğince ve güvenli şekilde şehrin kısayolunu, ulaşımın yeni çağının temsilcisi olarak gösterilen HEY! Scooter’larla keşfedebilecek. Tamamen yerli imkanlar ve yerli mühendislerle bu yazılım teknolojisini geliştirdik. Öncelikle kendimiz Hey Scooter'ı Bursa'da tecrübe ettik. Sonra da bu tecrübeyi Türkiye çapında yaygınlaştırmaya başladık. Scooterlarımızla şimdiye kadar Bursa, Antalya ve Kütahya’da hizmetteydik ve artık Bandırma’da da varız. Elektrikli ve paylaşım altyapısına sahip scooterların ulaşımda önemli bir alternatif haline geldi. Akıllı şehirlere yönelik fikirler geliştirmemizin birkaç nedeni var. Otopark sorunu, hava kirliliği ve trafikteki sıkışıklıklar. Hey Scooter’ın çıkış amacı da aslında temelde bu sorunları çözmek, şehirlerdeki insanların hayatlarını ve ulaşımlarını kolaylaştırmak.”

27-02-2023/ Ramazan  Gultaş/ BG HABER MERKEZİ