Hayvanseverler bir araya geldi

Bandırma Belediyesi, Hayvan Koruma Görevlileri ve Gönüllü Hayvan severler bir araya gelerek değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda Bandırma Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay, Belediye Meclis Üyesi Sami Türkmen ilgili Müdür ve birim çalışanları hazır bulundu.

Toplantıda barınak ziyaretleri sırasında gördüklerini ve tespit ettikleri hususları dile getiren hayvan koruma görevlileri ve gönüllü hayvan severler, sahipsiz hayvanların daha yaşanılabilir koşullarda olmaları için faaliyet gösteren Bandırma Belediyesi Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevi' nin çok önemli bir rol oynadığı yönünde ortak görüş bildirilirken bundan sonraki süreçte yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Özellikle içinde bulunduğumuz Kutsal Ramazan aylarında hava sıcaklığının da artmasıyla halkımız tarafından sahipsiz sokak hayvanlarımız için uygun noktalara bir kap su konulması yönünde bilinçlendirilmesi ve bununla ilgili benzer çalışmalarda kentimizde bazı kurum ve kuruluşlarla ortak hareket edilmesi yönünde fikir birliğine varıldı.