Gökhan Okçu'dan Neden 25. Saat Etkisi Konulu Seminer

 

Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen ve İzgören Akademi Eğitmeni Gökhan Okçu’nun sunumu ile gerçekleşen “Neden 25. Saat Etkisi?” konulu seminer Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Konferans Salonunda yapıldı. Bandırmalılar tarafından yoğun ilgi gören seminere Bandırma Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gizem Ozar Uz, Bandırma Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır Çenberci, Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Sefa Uyar, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Emin Erçakar, İşkur Bandırma Şube Müdürü Emrullah Narin ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Beklenti yönetimi ve şaşırma psikolojisini 25. Saat adı altında eğlenceli bir dille aktaran Okçu “Profesyonel iş hayatında üç şeyi yönetiriz. Etkili İletişim, İlişki Yönetimi ve Algı Yönetimi. Bunları insan beyninin pratik çalışma mekanizmaları ile birleştiriyor, çalışma hayatının içinden güncel örneklerle anlatıyoruz.” dedi.
Seminerde, bir günün aslında 24 saat değil, 25 saat olduğunu vurgulayan Okçu “24 saatini sen yaşarsın, 25. Saat senin gıyabında, kapalı kapıların ardında başkaları tarafından yaşanır.”
Ayrıca; “İnsan beyni Nedensiz hareket etmez, mutlaka bir nedenin olsun, ama güçlü olsun, yolunu kendin bulursun… Bir neden ver çevrendeki insanlara, güçlü olsun, senin için orada bulunsun. Çünkü İnsan Beyni rutinden çıkanı takip eder ”şeklinde konuştu.
Okçu, iş hayatından ve yaşamdan rutinin dışına çıkanlardan verdiği örneklerde farkındalık sağlayacak bilgiler paylaştı.