CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm "Balıkesir'in Sesi Olacağım"

“CHP BALIKESİR ÖRGÜTLERİ AKP’SİZ  BİR HÜKÜMET İSTİYOR”

Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm “Teşekkür” Ziyaretlerini Sürdürüyor
CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Balıkesir ilçe örgütlerine teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. 11 Haziran’da Dursunbey, Kepsut, Savaştepe, Sındırgı ve Bigadiç ilçeleri ile Gölcük ve Dada köylerini ziyaret eden Tüm, buralarda partililerle buluştu. Partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Tüm, örgüt tabanının kurulacak hükümet hakkındaki düşüncelerini dinledi. 
İlçe örgütlerinde seçim sonuçlarını da değerlendiren Tüm, CHP’nin tüm kurumlarıyla ülkemizi refaha ve aydınlığa çıkarmak için var gücüyle çalıştığını, partisinin mutlaka halkın beklenti ve ihtiyaçlarına denk düşen bir yönelim içinde olacağından kuşku duymadığını vurguladı. 
“Balıkesir’in Sesi Olacağım!”
Önümüzdeki süreçlerde CHP’nin Balıkesir’de daha da güçlenerek büyüyeceğini, bu konuda tüm il ve ilçe örgütlerinin kararlı ve inançlı bir biçimde çalışması gerektiğini belirtti. Tüm, kendisinin de daima bölgesinde olacağını, bölgesinin sorunlarıyla birebir ilgileneceğini söyledi. 
Mehmet Tüm devamında şunları söyledi: “Hep aranızda olacağım. Yüzüm size dönük olacak. Bundan sonra benim şahsi görüşlerim değil; örgütümün bana ilettiği görüş ve beklentileri Ankara’ya, Meclis’e, CHP genel Merkezi’ne taşıyacağım.  Bunun için sizlere söz veriyorum. Ön seçimden bugüne değin ortaya koyduğunuz emek ve fedakâr çalışmalar için teşekkür ediyorum.”
CHP Balıkesir Örgütleri, AKP’siz Bir Hükümet İstiyor!
Balıkesir ilçelerinde temaslarda bulunan Tüm, partililerin yeni kurulacak hükümet konusunda da görüşlerini aldı. Partililerin genel eğiliminin: “AKP’nin olmadığı bir hükümet” yönünde olduğu dikkat çekti. Bununla ilgili görüşlerini ifade eden Tüm: “Bizim amacımız AKP’den hesap sormaktır. AKP’nin yarattığı tahribatı yok etmektir.  CHP, bir koalisyon içinde olacaksa halkın temel beklentileri olan yolsuzluklarla mücadele,  yargıdan kaçan bakan ve bürokratların yargılanması, yoksulluk, Kaçak Saray’ın üniversiteye devredilmesi, Cumhurbaşkanlığı makamının Cumhuriyet’in simgesi olan Çankaya’ya taşınması gibi konularda tavizsiz olmalıdır.” dedi.

                                                                     BALIKESİR MİLLETVEKİLİ
                                                                                MEHMET TÜM