CHP Balıkesir Milletvekili Akın "Hastane Binası yapmakla İş Bitmiyor

 -CHP’Lİ AKIN GÖNEN DEVLET HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ
-AKIN, GECE SAATLERİNDE ZİYARET ETTİĞİ HASTANEDE HASTALARA 
“ACİL ŞİFA” DİLEĞİNDE BULUNURKEN HASTA GÖREVLİ İLİŞKİLERİYLE İLGİLENDİ.
-AKIN: “HASTANEMİZ YENİ YAPILMASINA KARŞIN ÇOK SAYIDA EKSİĞİ 
BULUNUYOR. ASANSÖRLERİ ÇALIŞMIYOR. BAZI BÖLÜMLERİNDE 
HENÜZ ELEKTRİK YOK”

       ANKARA (TBMM) – 29.06.2015 – CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Gönen Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, tedavi gören hemşerilerine “acil şifa” dileğinde bulundu. 
Akın, gece saatlerinde gittiği hastanede, hastane personeli ile hasta yakınlarında da “Hayırlı Ramazanlar” dileğinde bulunarak, çalışmaları yerinde takip etti.
Hastane personeline herhangi bir sıkıntıları ya da ihtiyaçları olup olmadığını soran Akın, “Hastanemiz yeni yapılmasına karşın çok sayıda eksiği bulunuyor. Asansörleri çalışmıyor. bazı bölümlerinde henüz elektrik yok”  şeklinde tepkisini dile getirdi. 
Hastane binası inşa edilmesiyle işlerin bitmediğini vurgulayan Akın, “Bina tamam ama asansörleri çalışmıyor. Nasıl olacak bu iş? Hastalar merdivenlerden mi taşınacak? Sağlık ve eğitimi ilgilendiren işler böyle çalakalem yapılır mı? Yıllardır hizmet bu ülkede ‘kervan yolda düzülür’ mantığıyla veriliyor” diye konuştu. 
Sağlık hizmetlerine ilişkin aksaklıkları yakından takip edeceğini ifade eden Akın, “Hastaneleri tek tek dolaşacağım. Eksiklerini yerinde tespit edeceğim. Hastanelere ilişkin sıkıntıları TBMM’ye taşıyacağım. Bu işin peşini bırakmayacağım” dedi.