Baski Su Faturalarına İndirim Yaptı ..AMA ?

BASKİ SU FİYATLARINDA İNDİRİME GİTTİ   BANDIRMA  MERKEZ'E  YİNE  İNDİRİM YOK ! 

Baski Balıkesir'in bazı belde ve mahallelerinde su fiyatlarında indirime gittiği  açıklaması manidar karşılandı..

 "Bilindiği üzere; 6360 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile 30 Mart 2014 tarihinde Balıkesir ilinin Büyükşehir Belediyesine dönüştürülmesi ve bununla birlikte Bakanlar Kurulu Kararı ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin su ve kanalizasyon hizmetlerini getirmek üzere BASKİ Genel Müdürlüğü kurularak faaliyetlerine başlamıştır.

BASKİ Genel Kurulu kararı ile bu yerleşim yerlerinde yaşayan yaklaşık 145.000 adet abonemizin su birim fiyatlarında % 50 oranında indirime gidilmiştir. Bahse konu indirimli tarifeden ; Pamukçu, Kocaavşar, Şamlı, Altınova, Küçükköy, Ilıca, Aksakal, Edincik, İskele, Pelitköy, Altınoluk, Güre, Kadıköy, Zeytinli, Akçay, Karşıyaka, Ocaklar, Karaağaç, Sarıköy, Büyükdere, Büyükyenice, Gökçeyazı, Kayapa, Korucu, Salur, Kızıksa, Avşa Adası, Saraylar, Sarıbeyler, Gölcük, Yaylabayır, Yüreğil, Göbel, Karapürçek mahallelerimizde yaşayan abonelerimiz yararlanacaktır.

Öte yandan  Baski 'nin Bandırma İlçe Merkezinde indirime gitmemesi  Bandırma sakinlerince  tepkiyle karşılandı. Bilindiği gibi Bandırma merkez de oturan vatandaşlara yönelik uygulanan fahiş su ücretlerine rağmen diğer ilçelerde ve Balıkesir merkez ilçelerinde neredeyse yarı yarıya su fatura ve ücret uygulamasına devam edilmesine göz yumulması vatandaşlarda  büyük tepkilere  ve şikayetlere neden oluyordu. Beklenen indirimin sadece kırsal mahalle ve beldelerde uygulanmasına tepki gösteren Bandırmalı Ahmet Danışmaz adlı vatandaş " Baski resmen ayrımcılık yapıyor merkez ilçede ve diğeri,lçelerde fiyatlar zaten düşük orlarada  uygulanan tarifenin tam iki misli su parası ödüyoruz. Bunu kanıtladık . Ak Parti Bandırma İlçe yetkilileri umursamıyor görmemezlikten geliyor ben AK partiye oy verdim ama göz göre göre soyulmamıza ses çıkarmayanlar seçimlerde nasıl karşımıza çıkacak merak ediyorum" şeklinde konuştu.

BANDIRMA GERÇEK - NECDET KAN