Bandırma'da Enerji Faturaları Protesto Edildi

CHP BANDIRMA İLÇE ÖRGÜTÜ, SİYASİ PARTİLER VE STK’LAR YÜKSEK ENERJİ FATURALARINI PROTESTO ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Örgütü, bugün Cumhuriyet Meydanında, enerjiye gelen fahiş zamları protesto etmek için; “Faturanı Al Gel” sloganıyla basın açıklaması yaptı.

CHP Bandırma İlçe Örgütünün dışında; Bandırma Belediye Başkan Vekili Mesut Özdemir, Belediye Meclis Üyeleri, İYİ Parti İlçe Teşkilatı, muhtarlar, STK başkan ve temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlar da ellerinde faturalar ile enerjiye gelen yüksek zamları protesto ederek basın açıklamasına katıldı. 
CHP Bandırma İlçe Başkanı Selim Panç ve İYİ Parti İlçe Başkanı Necmi Sert’in yaptığı açıklamaların ardından Belediye Başkan Vekili Mesut Özdemir: “Bugün ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik durum AKP iktidarının 20 yıllık yanlış politikalarının ürünüdür. Tarımdaki yanlış uygulamalar, hazine garantili ödemeler ile yapılan özelleştirmeler ülke tarihinde hiç görülmemiş bir yoksulluğa neden olmuştur. Son yapılan zamlarla birlikte vatandaşın evine, esnafın dükkanına, üretimin olduğu iş sahasına yüzde yüzün üzerinde zamlı elektrik faturaları gelmiştir. İktidar, vatandaşın haklı isyanına kulak tıkamış görünüyor. Bugün burada yalnızca elektrik faturalarını, zamları, hayat pahalılığını protesto etmiyoruz. İşsizliğin, yoksulluğun olmadığı, özgür ve bağımsız Türkiye özlemi için de buradayız” dedi.

12-02-2022/BGM