Bandırma Devlet Hastanesi Acil Servis Doktoruna Saldırı

Bandırma Devlet Hastanesi Acil Servis Pratisyen Doktoru Ahmet Sıtkı Çelebi  bir hasta yakını tarafından darp edildi.  Darp Girişimi sonucu yaralanan Çelebi' ye doktor arkadaşları tarafından müdahale edilirken Süleyman Ö. adlı saldırgan hastane polisi tarafından etkisiz hale getirilerek polise teslim edildi ve ardından savcılıkça göz altına alındı. S.Ö.daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olay Bandırma Devlet Hastanesi doktorları ve çalışanları tarafından protesto edilirken Devlet Hastanesi adına Başhekim Muzaffer Şnveli tarafından basın açıklaması yapıldı.

 Bandırma Devlet Hastanesi'nin acil servisine hasta yakınını getiren Süleyman Ö., yoğunluk nedeniyle  bekleyen  yakınının öncelikli  tedavi edilmesini istemesi üzerine hemşiryle tartıştı ve daha sonra kendisini uyaran  Doktor Ahmet Sıtkı Çelebi'ye yumruk attı.Gözlüğü kırılarak yaralanan doktora arkadaşları müdahale ederken saldırgan hastane polisince yakalanarak savcılığa teslim edildi.

Bandırma İlçe Devlet Hastanesi çalışanları saldırıyı bugün basın açıklaması ile protesto etti. Başhekim Muzaffer Şenveli, meslektaşına yapılan saldırıyı anlatıp, yaygınlaşan sağlıkta şiddet olaylarının çalışmalarını ciddi şekilde zorlaştığını söyledi.
Açıklamaya kırılan gözlüğü ile gelen Pratisyen Hekim Ahmet Sıtkı Çelebi ise Süleyman Ö.'nün hemşireye hakaret edip kendisine yumruk attığını, acil servisteki hastaların çıkartılıp yakının tedavi edilmesini istediğini belirtti.

BASIN AÇIKLAMASI

15.08. 2018 tarihinde saat 00:45 sularında Bandırma Devlet Hastanesi acil servis muayene alanında kabinlerde hasta muayene edildiği sırada hastasını muayene ettirmek için muayene alanına gelen hasta yakını S.Ö. muayene alanında yer olmadığından bahisle hemşire G.Ç ile sözlü tartışmaya girmiş, olaya müdahale etmeye çalışan Dr. A.S.Ç ye fiziki saldırıda bulunmuştur. Dr. A.S.Ç darp nedeni ile nöbetini tamamlayamamıştır. Bunun üzerine Beyaz Kod verilmiş ve hastane polisi olaya müdahale etmiştir. Bu esnada Hastanın tedavisi diğer acil hekimimiz tarafından yapılmıştır. Olaya şahit olanların ifadeleri alınmış olup olay savcılığa intikal ettirilmiştir. Konu sağlık müdürlüğümüze bağlı hukuk bürosu tarafından takip edilmektedir.

Bu menfur olaya maruz kalan çalışma arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sağlıkta şiddet sağlık hizmet sunumunun hemen tüm aşamalarında yaygın ve ciddi bir sorun haline dönüşmüştür. Bizim için halkımızın sağlığı önemlidir. Bu noktada hassasiyet gösterip canla başla, gece-gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlara karşı yapılan bu çirkin saldırıyı ve her türlüsünü kınıyoruz. Biz sağlık çalışanları olarak bunlara asla ve asla taviz vermeyeceğiz, hizmetlerimizden geri kalmayacağız. Çünkü yegane amacımız halkımıza hizmettir .
Ülkemizde son zamanlarda artan sağlık çalışanlarına karşı şiddet olaylarının bir an önce son bulmasını, bu tür saldırıda bulunanların en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz.

BANDIRMA GERÇEK