Bana Enflasyon Yok !

BANA ENFLASYON YOK !

Her günkü gibi kahvaltı sonrası internette gazetelere baktığımda Adalet Bakanı ve TUİK Başgan'ının görevden alındığını okuyunca ..Allah biliyor ya koltuğunda diken üstünde oturan, bugün var gece yok her bakan, başgan, bürokrat gibi birdenbire, ister istemez telaşlanmaktan öte panik yaptım.

Hemen, alelacele Resmi Gazete sayfasına girip didik didik taradım sayfayı...

Site Başganlığından alınmadığımı,  koltuğun hala altımda olduğunu anlayınca içim bir hoş oldu,.. Öyle ferahladım ki sormayın gitsin. O rehavet ile çekyata uzanıp terlerimi sildikten sonra sakince düşününce boştan yere telaşlandığımı düşünerek kendi halime ağlayamadığım için güldüm. Niçin mi? Anlatayım da halime sizler de gülün veya ağlayın. Karar sizlerin.

Bir kerem 3 senelik Site Başganlığım boyunca Adalet Bakanı gibi "Bilge Lider"in desteklediği bakanla çatışan, Sn. CB.ile çelişen, Sn. Onu kızdıracak bir tane olsun paylaşım yapmamıştım ki! Üstelik TUİK Başganının açıkladığı %36 küsür enflasyonun, yazıp çizerek anlattığım tasarruf tedbirleri sayesinde evime uğramadığını, en fazla tek sayılı rakamda olduğunu,rakamın yanlış! olduğunu defalarca belirtmiştim. Hatta bugünden sonrası da garanti olsun diye yazayım: Elektrik-doğalgaza gelen, herkesin oflayıp pufladığı, yakındığı son güncellemeleri müteakip site aidatı, elektrik, su faturalarının 1/3 ünü ödemeye ikna ederek, kar kış kıyamet demeden kaynanamı Bandırma'ya yanıma getirttim. (Bacanağıma tşk.) Bu sayede 250 TL gelen elektrik faturamın 400 TL gelmesinden etkilenmediğim gibi "Başgan" olmam hasebiyle 1/3 ünü ödediğim aidatı (doğalgaz aidata dahil) da kaynanama yıkmış oldum. Ltf. çaktırmayın. Tabi kaynanam da kazançlı... Yani bana enflasyon yok!. Az yemeyi, içmeyi, yakmayı, tasarruf etmeyi bilmeyenler,  kaynanasının dırdırına, damadının kaprislerine katlanamayanlar  var!!!  Şimdi devam edeyim.

Tüm bunlara rağmen görevden alınsam bile yerime atanacak sitemizde geçmişte FETÖ elebaşısına övgüler düzen bir tane olsun site sakini yok ki!  Kim gelecek yerime? Uzatmayayım. Kısaca anlattığım bunları düşününce neşeyle çekyattan kalkıp tasarruf ve sağlığım gereği tempolu yürüyerek kafeme geldim. Kitabımı çıkardım, sigaramı yaktım, çayım geldi. Bugünümü ölümsüzleştirmek için bu fotoğrafı çektirip arşivime atmıştım. Şimdi, şu an, pat diye bencillik yaptığım aklıma geldi. Beni seven sizler, beni düşünerek huzurunuz azalmasın diye gündüzki halimi paylaşıyorum. Görüyorsunuz; rahatım, gülümsüyorum. Merak etmeyin, hala BAŞGANIM!. Kolay kolay yerime kayyum atanmaz. Geceniz huzurlu olsun. Sevgi, saygılar.

03-02-2022/Op.Dr.SİNAN BEYHAN /BANDIRMA