Balıkesir Üniversitesinden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında “Kadın ‘İş’ Derse” Programı Düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisleri Birliği (IEEE) Topluluğu tarafından “Kadın İş Derse” başlıklı program düzenlendi. Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Bölücek, dekan yardımcıları, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Etkinlik öncesindeki açılış konuşmasında IEEE Topluluk Başkanı Abdulkadir Bekdemir, sektörde çalışan kadınları desteklemek gerektiğini belirtti.

BALIKESİR Üniversite Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ise, kadının toplumsal hayatta her zaman tamamlayıcı görev üstlendiğine dikkat çekti. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve konuşmacılara teşekkür eden Rektör Özdemir Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak sözlerini tamamladı.

Daha sonra Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’e topluluk tarafından çiçek takdim edilerek katılımcılarla birlikte anı fotoğrafı çekildi.

Açılışın ardından gün boyu süren program kapsamında BAGİKDER Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Karabıyık, Best A.Ş.’den Berna Koca, Demasan Endüstriyel Mutfak’tan Esma Aktaş ve Webtures’den Bengül Toker, kadınların iş yaşamındaki etkinliği ve istihdamına dikkat çektikleri sunumlarda bulundu. Etkinlik, çekilişlerle beraber son buldu.

 

BG HABER MERKEZİ - BUSE EROL