A.Edip Uğur " Bandırma'ya Önem Veriyoruz"

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma’da devam eden çalışmaları ve yatırımlar hakkında basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Alp Bostancı ve Bandırma terel basını katıldı.

Bandırma’daki basın yayın kuruluşları ile bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Bandırma’da adımlarımızı atarken doğru işler yapalım istiyoruz. Yapacak olduğumuz çalışmaları önce hayal ediyor sonra projelendirip planlıyoruz. ve bunları şeffaf bir yönetim anlayışı ile ortak akıl ile o ilçenin Belediye Başkanı Dursun Mirza ve halkımız ile istişare ederek, halkımıza sorarak yapıyoruz. Bandırma Balıkesir’in en büyük ilçesi ve bizim de çok değer verdiğimiz bir şehir. Balo projesi dolayısıyla limanıyla lojistik üs konumunda. Tüm ilçelerimize parti farkı gözetmeksizin hizmet götürmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede Bandırma’ya hizmetimiz devam ediyor. Yeni kurulan Baski 54 mahallede 64 bin aboneye hizmete başladı. Sularında arsenik olan mahallelerimize 100 milyon liraya içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarını başlattık. Hiç değilse kullanma sularını rahat kullanabilecekler. Liman içini yaptığımız dip temizleme çalışmasıyla 4 metre derinleştirdik. Yenilediğimiz 21 araç ile 1 yıl içinde tüm şehir içi ulaşım araçları yenilenecek. İtfaiyemize 3 milyon 800 bin liraya araç ve gereç takviyesinde bulunduk. İtfaiyeci kardeşimize 450 Derece sıcaklığa dayanabilen elbiseler aldık. Vahşi depolama alanları rehabilitasyon çalışmalarına başlıyoruz. En kısa sürede Bandırma’yı çöp dağlarından kurtaracağız. 4 araç ve personelle ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor “şeklinde konuştu.

BANDIRMAYA ÖNEM VERİYORUZ

BASKİ ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri, Kent Estetiği, İtfaiye ve diğer ilgili birimlerin çalışmalarının da her yerde olduğu gibi Bandırma’da da tam kapasite çalıştığını anlatan Uğur, devletin BALO projesi kapsamında Bandırma’nın aynı zamanda önemli bir lojistik üs haline geldiğini belirtti. “Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak Bandırma’ya önem veriyoruz” diyen Başkan Uğur, BASKİ’nin Bandırma’nın 54 mahallesinde 140 personel ve 33 iş makinesi ile 64 bin 717 aboneye hizmet verdiklerini, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisleriyle ilgili İPA projesinin devam ettiğini, fizibilite çalışmalarının sürdüğünü, toplam proje maliyetinin 100 milyon lira olduğunu kaydetti. Başkan Edip Uğur, Bandırma ilçesinde Bandırma Ulaşım A.Ş. ile yapılan protokol sonucu ilk etapta 21 aracın yenilendiğini, 1 yıl içinde ise ilçedeki tüm toplu taşıt araçlarının yenilenmiş olacağını bildirdi. İtfaiye birimine de önemli ekip ve ekipman yatırımları yapıldığını kaydeden Uğur, tüm bunları halka daha iyi hizmet verebilmek için yaptıklarını söyledi.

BANDIRMA ÜLKENİN VİZYONU VE CAZİBE MERKEZİ OLACAKTIR

Projenin AŞ ve iş olanağı olduğunun altını çizen Edip Uğur”Buraya yapılacak sanayinin çevreyi kirletmeyecek bir sanayi olmasını istiyoruz. Yaptığımız araştırmalarda Rotterdam Limanının en büyük çevreyi kirletmeyen limanı olduğunu gördük. Bu yatırım ile Bandırma ülkenin vizyonu ve cazibe merkezi olacaktır. Biz Bandırma’nın ekmeğini büyütmek istiyoruz. Bu tesislerde en son teknoloji kullanılacağı için çevre kirliliği yaratmayacak.”dedi.

Basın mensuplarını yanıtlayan Edip Uğur, eski dekanlık binasını bandırma belediyesinden değil özel idareden kendilerine geçtiğini söyleyerek.”Kayıtlarda bina ne olarak görülüyorsa o şekilde kullanacağız. İncelediğimizde bina otel ve restoran olarak gözüktüğü için bizde restore ederek o şekilde kullanacağız” dedi.

 

BG HABER MERKEZİ - BUSE EROL