Zirve Mücadelesinde Kayıp Var

ZİRVE MÜCADELESİNDE KAYIP VAR

Erdem ÖZCAN

Dün oynanan maçlarda Altay, Eyüpspor’la 0-0 berabere kalıp lider Eyüpspor’a çelme takmasının ardından akşam oynanan maçta da Ç.Rizespor Bodrumspor’u 2-0 yenmesi nedeniyle tüm dikkatler Bandırmaspor –Samsunspor maçına çevrilmişti. Bandırmasporun son maçında güzel oyunuyla dikkat çeken Samsunspor’u mağlup etmesi halinde ligin yukarı mahallesinde üst sıralarında  büyük avantaj sağlayacaktı. 3 puan üzerine yapılan hesaplar tutmadı Bandırmaspor evinde 1 puana razı oldu. Samsunspor’da iyi mücadelesinin hakkını deplasmanda 1 puan alarak tribünlerdeki 150-200 kadar taraftarını sevindirdi.

Maç, karşılıklı denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçti. İki takım da galip gelmek için hücum ağırlıklı ama savunmaya da önem verip oynadı. Samsunspor’un bir şutu direkten döndü, penaltıyı da havaya atıp kaçırdılar ki maç öncesi hakem Yiğit Arslan için hiçte iyi şeyler söylemeyen taraftarlar haklı çıktı. Genelde vasat bir yönetim gösteren hakemin verdiği penaltı çok ağırdı. İki oyuncu da top kapma mücadelesinde beraber yere düşmelerine “penaltı” dedi…

Zaman zaman parlayan Bandırmaspor hücumları etkisiz kalırken gözlerim Kerim Avcı’yı aradı. Şutör ve golcü Avcı 3 maçtır neden bitime 15 dakika kala oyuna dâhil ediliyor ki? Nitekim Avcı girdikten sonra daha etkili hücumlar yapıldı..Bir şutu da savunmadan döndü. Eğer sakat değilse 75 dakika kenarda bekletmenin bir faydası oluyor mu?

Devre arasında çim sahanın sulanmasına şaşırdım. Islak çim sahanın kaygan hale geleceği bilinmiyor muydu? Ben görmedim maçın oynanacağı sahanın sulandığını diyeceğim ama aklıma eski 17 Eylül Stadyumu geldi. O saha da itfaiye tarafından maç öncesi sulanıyordu ama o saha kömür tozlu zemini vardı. Yani tozu bastırmak için sulanıyordu. Taa 50 yıl önceydi…

Sonuç; 6 maçta 11 puanı olan Bandırmaspor haftaya deplasmanda Adanaspor’a gidecek. Bugünkü oyununu biraz daha hücum yönünde geliştirmesi halinde neden deplasmandan 3 puan çıkarmasın… Ama siz siz olun bu Bandırmaspor’un geçen sezon final oynayan Bandırmaspor ‘un yerini tutamayacağını da kabul edelim.

02-10-2022/ ERDEM ÖZCAN