Zeynep Özgün : "Ya 4,2 Değil De 7,2 Olsa İdi?"

ZEYNEP ÖZGÜN: YA 4,2 DEĞİL DE 7,2 OLSA İDİ? 

Asıl korkutucu olan ise TEDBİR ve ÖNLEM olarak yapılan Hiçbir çalışmanın yapılmamasıdır. 

Ak Parti Bandırma Meclis Üyesi, Grup sözcüsü Zeynep Özgün geçtiğimiz gün yaşanan deprem sonrası “Gelin Mecliste hep birlikte karar alalım ve yapılması gereken ne varsa bugün yapmaya başlayalım. Çünkü yarın çok geç olabilir.” diyerek Bandırma Belediyesinin hiçbir 10 yıldır hiçbir çalışma yapmamasını eleştirdi.

Özgün : “9 Mart Sabahı 08.28 de Marmara Denizinde Erdek açıklarında 4.2 şiddetinde olan deprem tüm Bandırma halkını korkuttu. Yaşanılan depremin yıkım gücünün düşük olması şimdilik büyük bir şans....Ya öyle olmasaydı...!

Peki, bundan sonra olası bir depremin şiddetinin ne olacağının bilinmezliği herkesi tedirgin ve korku içinde yaşamaya mahkûm etmişken, Şehrin Yöneticileri nasıl bir çalışma ve hazırlık içinde çok merak ediyoruz. 2 Mart'ta gerçekleşen Bandırma Belediyesi Meclis Toplantısında yapılan sunum ve konuşmalarda ortaya çıkan tablo bellidir. Geçmişte hazırlanan deprem analiz raporlarının okunması, mühendisler odası Başkanının açıklamaları, Mimarlar Odası Başkanının açıklamaları ve Kent Konseyi Başkanının yaptığı sunum, Şehrimizi ve İnsanımızı nasıl bir tehlikenin beklediğinin apaçık ortaya çıkartmıştır.

Asıl korkutucu olan ise TEDBİR ve ÖNLEM olarak yapılan Hiçbir çalışmanın yapılmamasıdır. 

Üç dönemdir şehri yöneten gelmiş geçmiş tüm yerel yönetimde görev almış kişilerin bu şehirde yaşıyor olmaları insanın aklına şu soruyu getiriyor.  Bizim korkularımızı siz yaşamıyor musunuz? Kendinizi düşünmeseniz bile sevdiklerinizin enkaz altında kalma düşüncesi hiç aklınıza gelmiyor mu?

Bandırma’da Yerel yönetimde görev alan herkese sesleniyorum. Gelin sevdikleriniz için tüm projeleri gözden geçirin. Uygun olamayan tüm çalışmaları durdurun. Gereksiz olan maliyeti yüksek tüm faaliyetleri iptal edin. Göstermelik yaşam alanlarına harcadığınız bütçeyi gelin şehrimin insanını nasıl yaşatırım projelerinde kullanalım.

Çok yüksek maliyetli festivalleri birkaç yıl yapmayın!.

Çok değil 32 gün önce zengin olanlar ya yaşamıyor, ya da dünya malını bırakıp gitmek zorunda kaldı. Göstermelik yapılan birkaç toplantı dışında maalesef ki şehrimizde hiçbir çalışma yapılmıyor. Gelin Mecliste hep birlikte karar alalım ve yapılması gereken ne varsa bugün yapmaya başlayalım. Çünkü yarın çok geç olabilir.” dedi.

09-03-2023/HABER MERKEZİ