Zafer Partisi Bandırma'da Sürpriz İstifalar

12 Haziran 2022 'de kuruluş kongresi gerçekleştirilen Zafer Partisi  Bandırma Teşkilatında kurucu  ilçe başkanı ve  yönetim kurulunda  istifalar yaşandı.

Bandırma'da 12 Haziran 2022 tarihinde yapılan kongrede kurucu başkan olarak seçilen  Murat BURCU' nun başkan ve yönetim kurulu üyelerinden bir kısmının  istifası sürpriz bir gelişme olarak nitelendirilirken  Başkan Burcu  ve onunla birlikte hareket eden yönetim kurulu üyelerinden  ortak istifa açıklamasında   “Bandırma Zafer Partisi İlçe Yönetimi olarak çeşitli zorluklara ve engellemelere rağmen Bandırma İlçemiz için çalıştık, ancak  parti örgütü yapılanmasıyla ilgili bazı olayların çözüme kavuşturulmaması üzerine yönetim ve ilçe başkanı olarak istifalar yaşandığı ifade edildi. 

Başkan Murat Burcu ve yönetimin  istifa açıklaması:

ZAFER PARTİSİ BANDIRMA

KAMUOYUNA DUYURU

Zafer Partisi Genel Merkezi ve Zafer Partisi Balıkesir İl Başkanlığına.

Bandırma Zafer Partisi İlçe Yönetimi olarak çeşitli zorluklarla partimizin ve genel başkanımızın politikalarını ve düzensiz göçmenlerle ilgili çalışmalarını hem ilimiz adına hem de ilçemiz adına duyurmak amacıyla 25 Nisan 2022 tarihinde teşkilatlandırmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız ve Genel Başkanımız tarafından Bandırma İlçe Başkanlığına atandım.  Göreve atandığımızdan bu yana temel ilkelerde hiçbir sapma olmadığı, gönlümüzde vatan, millet, bayrak sevgisi yolundan ayrılmadan, ülkemizin ve ilçemizin menfaatlerini düşünerek çalışmalara başladık. Fakat çalışmalara başladığımız ilk günden bu yana Balıkesir Zafer Partisi İl başkanı Suat AYDIN tarafından görevi zorlaştırmaya yönelik baskılar, çeşitli engeller, online üyelerin tarafımıza ulaştırılmaması, görevi belli olmayan kişiler tarafından aranılarak ilçe kongre hazırlıklarımızda yanlış bilgilendirilme gibi olumsuzluklara ve doğru bilgi ve belgeler ile kongremizi yapmamıza rağmen il başkanımız tarafından bile bize sahip çıkılmaması adeta güzide şehir Bandırma İlçemizin İkinci plana atıldığı ve Balıkesir il Kongresi’ne il delegelerinin, aynı zamanda teamül gereği Bandırma İlçe Başkanı bile üst kurul delegesi yapılmaması kabul edebilecek durum değildir. 

Bu konuyu ilk günden itibaren genel merkeze bildirmemize rağmen sorunlar ve sıkıntılar ertelenip durdu. Sorduğumuzda ise bu sorunların hal olacağı noktasında teşkilatlandırmadan sorumlu genel başkan ve yardımcısı tarafından belirli günler verildi ve bu konu geçiştirildi.

 Fakat biz yönetim olarak çalışma disiplimizi ve şevkimizi hiçbir zaman kaybetmedik adeta karınca misali bire bin koyarak çalışmaya devam ettik.

 Ne yazık ki bu çalışmalarımız genel merkez ve il başkanı tarafından kaale alınmadığı,  gibi de önümüze sürekli engeller çıkarıldı. Hiçbir zaman Atatürk çizgisi ve Türk milliyetçiliği çizgisinden bir an olsun bile sapmadığımızı belirtmek isterim.

Zafer Partisi Bandırma ilçe teşkilatı olarak kaymakamımızın daveti üzerine bayram ve şehitlik organizasyonlarına katıldık. Bandırma'da hiçbir siyasi partiyle sorunumuz olmadığı gibi aynı zamanda da devletimizin organlarıyla da hiçbir sorunumuz ve problemimiz yoktur. Evrak alımlarında, bürokratik işlemlerde de hiçbir problem yaşamadık. Ne yazık ki ilde yaşanan valilik olayından dolayı bir yazı paylaşmıştık ama sayın genel başkanımızın direktifleriyle bu yazıyı silmek zorunda kaldık. Valimizle herhangi bir problemimizin olmadığını bildirmemize rağmen sayın genel başkanımızın vali ile problemi olduğunu söylemesi üzerine biz de yazıyı kaldırdık çünkü sayın genel başkanımız yazıyı kaldırmazsak şayet istifa etmemizi istedi. Bunun böyle olmadığını sürekli söylememize rağmen sayın genel başkanımız bizi dinlemedi. Biz de kendisine duyduğumuz saygıdan dolayı kaldırmak zorunda kaldık.

  Zafer Partisi Bandırma İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlar olarak bu gelişmeler üzerine çalışma motivasyonu ve sağlıklı bir teşkilat çalışması olmayacağını kanaat getirerek istifa kararı alıyoruz. İstifamızın kabulünü arz ederiz.

26-07-2022/