VIII.Tarih Yazımı Çalıştay'ı Bandırma'da Gerçekleştirildi

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi  Ev Sahipliğinde 2 gün süren “VIII. Tarih Yazımı Çalıştayı” Bandırma Grand Asya Otel'de başarıyla gerçekleştirildi.

BANÜ ev sahipliğinde, Tarih, Kültür ve Sanat Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BANÜ-TAKSAM) koordinasyonu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve tarihyazimi.org'un katkılarıyla GERÇEKLEŞTİRİLEN  VIII. Tarih Yazımı Çalıştayı 5 Kasım 2021 Cuma günü açılış programıyla başladı. Çalıştayda, açılış konuşmaları VIII. Tarih Yazımı Çalıştayı Düzenleme Kurulu Başkanı İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Şimşek ve  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekai Mete tarafından gerçekleştirildi. 

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen açılış oturumunda Tarih Vakfı Kurucu Üyesi ve Eski Başkanı Prof. Dr. İlhan Tekeli,  programa çevrimiçi olarak katılarak tarih yazımı üzerine bilgiler paylaştı. İki gün süren çalıştay, açılış oturumunun ardından gerçekleşen altı oturum, sonrasında kapanış ve değerlendirme toplantısıyla sona erdi.  

08-11-2021/ foto MUSTAFA YAMANER / B.O.E.Ü BASIN