Vali Ersin Yazıcı'dan Evde Sağlık Hizmeti Değerlendirme Toplantısı

TEK BİR TELEFONLA 'EVDE SAĞLIK HİZMETİ'
Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında, "Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon Toplantısı" Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünde yapıldı.
Evde Sağlık Hizmeti gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde, gerekse herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi sürecinde ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakım hizmetlerinin verilmesidir.
İlimizdeki evde sağlık çalışmalarının değerlendirildiği komisyonda Balıkesir Sağlık Müdürlüğü EVSAB Koordinasyon Birimi tarafından yapılan sunumun ardından, Balıkesir'deki evde sağlık çalışmaları ele alındı.
Toplantıda, katılımcılar tarafından "evde bakım hizmetlerinin" daha da iyileştirilmesi için gerekli olan çalışmalar değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
KURUMSAL DESTEK ÇOK ÖNEMLİ
Vali Yazıcı, toplantıda yaptığı açıklamada Balıkesir'de sosyal devletin gereklerini yerine getirmek adına kurumların işbirliğinin önemine dikkat çekerken, "İlimizde dar gelirli ve zor durumda olan vatandaşlarımıza kurumlar arası işbirliğiyle daha kurumsal destek vereceğiz." dedi.
Sağlık konusunda önemli yatırımlar yapıldığını ifade eden Vali Yazıcı, "Devletimizin sağlık alanında yaptığı hizmetler ülkenin her tarafında hissedilmektedir. Vatandaşın memnuniyetini biz de gözlemliyoruz."şeklinde konuştu.
444'LÜ TELEFON NUMARASI
Evde sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlar başvurularını '444 3833' numaralı telefona yapabilmektedir.
Evinden çıkması çok zor olacak hastalar veya yakınlarının '444 3833' numaralı telefonu aramasıyla başlayan evde sağlık hizmetinde, sağlık ekibi tarafından hastanın durumuna göre randevu veriliyor. Belirlenen saatte tam donanımlı araçlarla hastanın evine giden sağlık ekibi, gerekli muayeneyi yaptıktan sonra teşhis konulmasının ardından gerekli tıbbı malzemeyi de hasta veya yakınına teslim ediyor.
RAPORLAR EVDE YAZILIYOR
Hastanın ilaçlarının da evine getirildiği uygulamada, ayrıca raporlar da evde yazılıyor. İlaçların da sağlık görevlileri tarafından hastanın evine getirildiği evde sağlık hizmeti uygulaması aile hekimi, hastane hekimi ve toplum sağlığı merkezi hekimleri de yer alıyor.
Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe ile diğer komisyon üyeleri katıldı.

BANDIRMA GERÇEK - http://balikesir.gov.tr/tek-bir-telefonla-evde-saglik-hizmeti