Türkiye Kent Konseyleri Platformu Yürütme Kurulu Ankara'da toplandı

Türkiye Kent Konseyleri Platformu Yürütme Kurulu Ankara'da toplandı.Bandırma, İzmir, Çankaya, Odunpazarı, Konak, Esenyurt Kent Konseyleri , Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Başkan Vekili Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin ve beraberindeki heyetle Ankara Kent Konseyi ev sahipliğinde bir araya geldi.

Kent Konseyleri üzerine çok verimli bir toplantı gerçekleştirilen buluşmada  Platform üyesi olan " Ankara Kent Konseyi"ne uluslararası alanda Türkiye'den ve Kent Konseyleri olarak ilk kez layık görülen ULUSLARARASI KOLAYLAŞTIRICILIK ÖDÜLÜ verildi.

Türkiye Kent Konseyleri Platformu Dönem Başkanı ve Bandırma Kent Konseyi Başkanı Av.Serdar Polat buluşma ile ilgili olarak yaptığı açıklama da "KATILIMCILIĞIN ALTIN MADALYASI olarak bizlerin Kent Konseyi mücadelesinde Ulusal anlamda ulaşmak istediğimiz nokta da budur ve bu örnek uluslararası anlamda çok önem taşımaktadır. Ankara Kent Konseyi ile Bandırma Kent Konseyi'nin işbirliği için mutabık kaldık. Kardeş Kent Konseyleri çalışmasını başlatacağız. Ödülü veren Uluslararası Kolaylaştırıcılar Birliği (IAF) dünyanın 65 ülkesinde çalışmakta olan moderatör ve kolaylaştırıcıların üye olduğu uluslararası bir organizasyondur. 1994 yılından beri faaliyet gösteren kuruluş tüm dünyada katılımcı kurumsal yönetim için kolaylaştırıcılık standartlarını koymaktadır. Birlik kapsayıcılık, açıklık, küresel perspektif, profesyonellik, liderlik ve mükemmellik ilkelerini benimseyen Birlik, insani etkileşimin gücüyle demokratik ve kurumsal gelişimin potansiyelini savunmaktadır. " ifadesini kullanırken misafirperverlikleri ve kent konseyi sürecine katkıları için Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve ekibine teşekkür etti. 
30-11-2023/haber :BANDIRMA KENT KONSEYİ