Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Topluluğu Hocalı Soykırımını Andı

 
Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Topluluğundan “Hocalı Soykırımını Anma Programı”
Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Topluluğu tarafından Hocalı Katliamı’nın yıl dönümünde “Hocalı Soykırımını Anma Programı” düzenlendi.
Salih Tozan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte; Azerbaycan Milletvekili Doç. Dr. Ganira Paşayeva, Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Balıkesir Azerbaycan Dernek Başkanı Ayhan Candemir ve Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Topluluğu Başkanı İsmayıl Salmanov konuşmacı oldu. Etkinlikte aynı zamanda Hocalı Katliamı’na yönelik bir belgesel film de gösterime sunuldu.
Etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Arı’nın yanı sıra üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, üyeleri ve diğer konuklar da katılım sağladı. 
Etkinlik, plaket töreni ile son bulurken, Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Topluluğu üyeleri çalışmalarına yeni etkinliklerle devam edeceklerini bildirdi.

BG HABER MERKEZİ- BUSE EROL