Tolga Tosun "Dursun Başkanımızla Beraber Mahallelerimizde Çok Güzel İşler Başardık"

Millet İttifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun Cumartesi akşamı düzenlenen seçim programında Dutliman ve Sahil Yenice mahalle sakinleriyle buluştu.

Kırsala yönelik  projelerinde çiftçilerin son yıllarda uğradığı mağduriyetlerin giderilmesi yönünde uygulamaları hedeflerken  bütün sıkıntıların  iktidarın uyguladığı tarım ve hayvancılık poltikalarından kaynaklandığını ifade eden Tosun özellikle bölgede gelişen ceviz fidanı üretiminde yaşanan pazarlamaya yönelik sıkıntılara yönelik çalışmalarda çözüme yönelik projeler kapsamında kooperatifleşme başta olmak üzere  kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılık alanlarında önemli çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

Çok sayıda aracın  oluşturduğu konvoylar eşliğinde ziyaret edilen  sahil köylerinde vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaşan  Tosun  kahve konuşmalarında " Sevgili amcalarım ağabeylerim kardeşlerim hem özel mesleğimde hemde Bandırma ve Büyükşehir Belediyesinde yürütme organlarında görev aldığım çalıştığım on yıllık geçmişimde halkın sorunlarıyla  yakından ilgilendim,Bandırma Ticaret Odası ,Odalar ve Borsalar Birliği Bandırma Anakara Temsilciliğinde elimden gelen çalışmaları yaptım.Büyükşehir Belediyesi  Bandırmanın gelir getirici 5 birimini kendine aldı ama karşılık hizmet  vermedi. Dursun Başkanımızla beraber mahallemizde çok güzel işler başardık. Birlikte yönetmeye devam edeceğiz. Selim Panç doktorumuzla beraber bizden isteyeceksiniz  birlikte sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sizlerle  yöneteceğiz.. Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi her geçen gün tarım ve hayvancılıkta da dışa bağımlı duruma getirildiğini vurgulayan Tosun, belediye seçimlerinin ardından köylünün üretimini artırmanın yanı sıra emeğinin karşılığını alacağı projeleri birer birer yaşama geçireceklerini dile getirirken sözlerine devamla :

 “ Bandırma bakanlık düzeyinde sanayi bölgesi ilan edildi. Sanayileşme de  önceliğimiz insanımıza zararlı olmayacak, Tarım ve hayvancılığa Erdek, Bandırma, Edincik körfezine doğaya zararlı olmayacak. Önmüzdeki bir kaç sene çocuklarımızın  gençlerimizin en önemli meselesi işi önemli, Ortak akılla karar verirsek  Sürekli olarak köyden kentlere göç var. Sanayileşmeyi çevreye duyarlı olarak gerçekleştirisek Bandırmanın önünü açmış olacağız . Çiftçimiz ektiği ürünün karşılığını alamıyor. En pahalı mazotu kullanıyoruz, gübre sürekli zamlanıyor. Çiftçimiz, emeklimiz, işçimiz zor durumda. Bizim artık bu gidişe 31 Mart’ta sarı kartı göstermemiz gerekiyor. Hem Bandırma’da hem de Balıkesir’de Millet İttifakı adaylarını desteklemeniz lazım. İktidara yerel yönetimlerde sarı kartı gösterip genel seçimlerde de kırmızı kartı gösterdiğimizde elbirliğiyle refah seviyemiz yükselecek. İsmail Başkanımızla, kırsal alanlarda kuracağımız kooperatiflerle birlikte çiftçimizin yanında olacağız. Bandırma Belediyesinde oluşturacağımız tarım ve hayvancılık birimiyle birlikte köylümüzün üretimini kaliteli bir biçimde artıracağız. Köylümüze ziraat mühendisinden tutun da teknik elemanlarımızla destek vereceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız İsmail Ok ile birlikte et ve süt alımlarıyla her zaman köylümüzün yanında olacağız. Elbirliğiyle Bandırmamızı ve kırsal mahallelerimizi kalkındıracağız.. ” dedi.

BANDIRMA GERÇEK - 16-03-2019 MLEVENTOĞLU