TED Bandırma Koleji Tanıtımı Gerçekleştirildi.

Türk Eğitim Derneği'n'den (TED) Bandırma'da Geleceğin Eğitimi Yatırımı.TED Bandırma Koleji basın tanıtım toplantısı Grand Asya Otel'de gerçekleştirildi.

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ,Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Türk Eğitim Derneği Bandırma Koleji Kurucusu Murat Ercili ,TED  şube kurucu temsilcilerinin katıldığı basın tanıtım yemeği Grand Asya Oteli'nde gerçekleştirildi. Türkiye’nin en önemli eğitim kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Derneği  2022-2023 eğitim  yılından itibaren hizmete girmesi planlanıyor. Türk Eğitim Derneği’nin 41. Okulu olacak  TED Bandırma Koleji, 36. aydan itibaren 8.sınıfa kadar öğrenci kabul edecek.

Tanıtım yemeğinde konuşan Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal “ Eğitim ve öğretim hayat boyu devam eden bir süreç. Bizim de toplum olarak dünyadaki gelişmelerin farkında olan  nesillere ihtiyacımız olduğunu ifade etmek istiyorum. Bugün burada ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Eğitim Derneği’nin kurucu  başkanı ,Bandırma da yatırımına vesile olan Murat Ercili ailesine teşekkür ediyorum.  Benim için okul belgeden, diplomadan ibaret değildir. Hayatın her anında aktif olan aranan ve kendini yetiştirmiş bireyler olmak önemlidir. Bandırma her geçen gün gelişen ve büyüyen bir yapıdadır. Yeni TED Bandırma Koleji’nin Bandırmalı çocuklarımıza ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.
Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun “  Bandırmamız gelişiyor büyüyor. Güzel Bandırmamız limanı ile üniversitesi ile kent dinamiği ile her gün gelişen bir kenttir. 2 yıl önce bu proje bana iletildiğinde çok heyecanlandım. Bandırmanın eğitimini gelişimini arttıran Belediyemize devletimize ciddi yardımları olan arkadaşım Murat Ercili'ye teşekkür ediyorum. Bandırmamız iyi yolda ilerliyor. Türkiye’nin en önemli eğitim kuruluşlarından biri olan Türk Eğitim Derneği’nin kentimizde hizmet vermesi hem Bandırma’ya hem de çocuklarımıza katkı sunacaktır. 2022-2023 eğitim öğretim yılında hayata geçmesi planlanan TED Bandırma Koleji şehrimize hayırlı olsun” dedi.

İMKANI OLMAYAN ÇOCUKLARIMIZI SINAVLARIMIZA YÖNLENDİRİN

TED Kurucu Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu yaptığı konuşmada " 93 yıl önce bize bir vasiyet bırakılmış, birincisi  yabancı dil eğitimli milli eğitim kurumları açmak, dünya ile rekabet edecek nesil yetiştirmek ikincisi de imkanı olmayan çocuklara destek vermek fırsat eşitliğini sağlamak. Üniversitenin sonuna kaar cep harçlığı dahil 18 milyon bütçe ayırıyoruz. Biz eğitimi bütünleştirici milletin geleceği ile çok yakın alakalı bir yol olarak görüyoruz..Maalesef ülkemizdeki en büyük sosyal talihsizlik eğitimde parası olanla olmayan arasındaki uçurumdur. Biz, eğitimde fırsat eşitliği için çalışıyoruz. Zengin fakir annesinin başı kapalı açık bakmıyoruz. Ben evlatlarımı ülkesine faydalı olması için çalışıyorum. 1000 kadın öğretmene sosyal destek veriyoruz. 8 yıldır devlet okullarına destek veriyoruz. Siz basın mensuplarından da bir ricam var, lütfen Bandırma’da imkânı olmayan çocuklarımızı sınavlarımıza yönlendirin. Biz onları üniversite sonuna kadar kendi okullarımızda kontenjanlarımız olan okullarımıza alalım.
Türk Eğitim Derneği olarak biz test ve tost arasında sıkıştırılmış bir nesil istemiyoruz. Biz dershanenin kapısında kuyruk olup anasının kolunda kalmış tek bileziği satıp kazanamayacağı okula gitme hayali ile sömürülen evlatlar istemiyoruz. Devlet olarak özel okullara destek verilmesine karşıyız parasını kendi okullarına versin. Biz 21. yüzyılda savaşların silahla değil beyinle yapıldığına inananlardanız. Değerleri olmayan bir toplumun yaşamayacağına inanırız. Değerlerimizle, ilkelerimizle, bayrağımızla, insanlarımızla kalkınacak bir ülke olmanın yolunun eğitimden geçtiğine inanıyoruz,dolayısıyla TED Bandırma Koleji bir sivil toplum örgütüdür TED'li olmak ayrıcalıktır.” dedi.

TED Bandırma Koleji Kurucu Temsilcisi Ayben Ercili Tuksal :
"Bugün burada ülke çapında eğitim veren TED aydınlık meşalesini Bandırma'da yakmanın gururunu taşıyoruz. Hepimiz güzel vatanımızın güçlü büyük ülkelerle rekabet edecek duruma gelmesini istiyor bunun için gayret ediyor bunun  eğitimle olacağını böylelikle daha güçlü ve önder bir ülke olabileceğini düşünüyoruz.  Hicri Ercili Özel Eğitim Kurumları güvencesiyle Türk Eğitim Derneği kalitesinin birleştiği TED Bandırma Koleji olarak hedefimiz yeni dünya düzeni ile uygun eğitim programıyla fırsat eşitliği sağlayarak  her alanda aranan gençler yetiştirmek. Ülkemizin en büyük kaybı doğru eğitemediğimiz çocuklarımızdır. Kamu, özel , stk  işbirliğiyle Yeni Dünya düzeni bilincinde olan uygun eğitim programıyla yeni nesiller yetiştirilmelidir. Madddi imkanı olmayan çocuklara sahip çıkılmalı eğitimde fırsat eşitliği sağlanmalıdır .Hedeflerimiz için büyük evlatlarımız  için heyecanlı mutluyuz."

.
TED Bandırma Koleji  Kurucu Müdür Tamer Baş 1978 yılından itibaren  bilgi birikimin, akademik, bilişsel ve sanatsal başarının gerçekleştiği TED Okullarının 41.si olarak Bandırma’da eğitimin kalitesini yükselteceğini ifade ettiği konuşmasında  TED Bandırma Koleji'nin  36.000 metrekarelik kapalı alana sahip kampüslerinin çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılayan yapıda dizayn edildiğini belirtti.
TED Bandırma Kolejinin, çocukları sadece akademik olarak değil sporla ilgilenen, sanatla iç içe ve en az bir yabancı dili etkin kullanabilen bireyler yetiştirecek sistemde ilerleyeceğini sözlerine ekleyen Baş " TED Bandırma Kampüsünde açık kapalı oyun alanları, anaokulu akıl oyunları sınıfı, binlerce kitap ve görsel materyalle zenginleştirilmiş okul kütüphanesi, 3D görsel stüdyosu, ses akustiği sağlanmış bireysel müzik odaları, ahşap-seramik gibi birçok sanat atölyesi, mutfak atölyesi, dans-bale salonu, kapalı spor salonları, 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, yaş gruplarına göre dizayn edilmiş yemek salonları, konferans salonu, video- ses kayıt odaları, eğitim uygulama alanları bulunacak olduğunu ifade ederken  TED Bandırma Koleji'nin gerçekleştirilmesinde büyük fekarlıklar yapan Murat Ercili ve Selçuk Pehlivanoğlu'na teşekkür etti.

30-11-2021/ SEDAT KUTBEK- FOTO: BERKAN KOZAN