Tarkan doğru diyor..GEÇCEK.

 Bugün de 10.30'da evden çıktığımda sıkı giyinince üşütmeyen ılık, güneşli havayı iliklerime kadar hissettim, gönlüme huzur doldu.

"Sinan! AKP'den önce kafe mi vardı ki -Yoktu değil mi? -  hergün kafelere takılıyorsun?" dedim kendi kendime. Yani ben, bana böyle dedim. Nostaljik takılmaya karar verip gözümü karartarak bir aydır binmediğim arabama bindim. Benzine KDV indirimi gelmediği gibi alıştığımız şekilde 24.00'dan sonra tekrar bindirim gelebilir uyanıklığı ile fazla benzin yakmayayım diye klimayı açmadan, 90 km. yi geçmeden, 2015 model HONDA CIVIC'ımla 20 km. mesafedeki bu köye, bu mekana ulaştım. Çayım geldi,(Çay 3 TL imiş, oh be!) sigaramı yaktım.

Kitap okumaya başlamadan önce internette Tarkan'ın gündemdeki şarkısının sözlerini okudum. Nakarat kısmı beni geçmişe götürdü. N.Hikmet'in "Güneşli günler göreceğiz çocuklar" şiirini seslendiren Edip Akbayram'ın şarkısını hatırladım. Bu umutla bu yaşa gelmiştim ama gözlerin bozuk diyenler olabileceğini bilsem de inandığım değerler değerince 2022 yılında dahi tepemde güneş olmasına rağmen ülkemi güneşli göremiyordum ki!  Pek iyi değildim. Hiç eski neşem kalmamıştı. Ruhum bedenime dar geliyordu. Tarkan doğru diyor..GEÇCEK...

Zamanla her şey geçiyor ama zaman geçiyor derken bizler geçiyoruz zamandan ve geçen zaman çok şeyler götürüyor bizlerden; dostluk, arkadaşlık, komşuluk, vefa, biz olmak vb. BİZE has değerleri ve UMUTLARIMIZI... En acısı günümüz  gençliğinin kaybedeceği umutları da yok maalesef! Neyse! Gerçi sağolun şimdiye kadar yapmadınız ama her şeyin güllük gülistanlık olduğu, çağ atladığımız, az sonra dünyadaki gelişmiş 10 ülke arasına girecek vb. ülkemde, %50-200 zamlara rağmen % 7 KDV indirimi yapılmasına rağmen YAYGARA koparma diyebilecekleriniz olabilir diye uzatmayayım izninizle.

Umutlarına ulaşamayan değişmeden gelişen bizlere inat, umutsuz gençliğin umamadıkları, menfaatleri değil  umutlarına ulaşmaları dileklerimle... Hepinize huzurlu, umutlu günler...(Mizah yapayım diye yazdım. Yapamadıysam da çaktırmayın, gülme emojisine basın derim. Karar sizlerin...)

20-02-2022/SİNAN BEYHAN/BANDIRMA