Susurluk'a Özel Üniversite Çalışmaları Başladı

 

Susurluk ilçesine Özel bir Üniversite kazandırmak amacıyla Kıbrıs merkezli uluslararası bir üniversite olan Girne Amerikan Üniversitesine giden heyet görüşmelerini tamamladı.
Üniversite yetkilileri ile görüşme, tanışma ve ilçe'nin  ekonomik, coğrafi ve sosyal özelliklerini tanıtmak amacıyla yapılan ziyaret, dün saat 12:30 da Üniversitenin Milenyum Binası Başkanlık Ofisinde başladı.Başkan Hüseyin HIZLIOĞLU, Ticarte Odası Meclis Başkanı Mehmet ÇETİN ve Girne Amerikan Üniversitesi Balıkesir temsilcisi Hayri ERÖZ Brifing alarak İlçe'nin konumu Üniversitenın kurulacağı alan ve binaların durumu hakkında bilgilendirme yaptılar. Toplantının ardından Unüversite yetkilileri heyette bulunanlarla kampüsü gezerek bölümlerini tanıttılar. 
Görüşmelerin ardından Üniversitenin yetkililerden olumlu izlenimler ve yorumlar alınırken teklif edilen alanın bizzat yerinde gezilip tanınması amacıyla, GAÜ yetkilileri 13-14 Ocak 2016 tarihlerinde İlçe'ye  gelerek yerinde incelemelerde bulunacaklar. İncelemenin ardından Üniversitesi yetkilileri ilçe'nin  uygun olup olmadığını yönetim kurulunda masaya yatırarak kararlarını verecekler.