Suç VE Suçlularla Mücadeleye Devam

Burhaniye İlçesi Hacıbozlar Mahallesinde bir bakkaldan hırsızlık yapıldığı yönünde ihbar alınması üzerine, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca durum bölgede görevli tüm devriyelere bildirilmiş olup, bölgede bulunan kamera görüntülerinin incelenmesi sonucunda hırsızlık olayına karışan araç tespit edilmiştir.
Yapılan takip sırasında hırsızlık olayını gerçekleştiren şüphelinin kaçtığı aracın, Burhaniye ilçe merkezi girişinde devriye araçları tarafından sıkıştırılması nedeniyle yoldan çıkarak durması sonucu şüpheli yaya olarak kaçmaya başlamış ve devriye tarafından yakalanmıştır.
Adli makamlardan alınan arama kararı ile şüpheli Y.G.'nin üzerinde ve kaçtığı araçta yapılan arama sonucunda, Burhaniye İlçesi Hacıbozlar Mahallesindeki bakkaldan çalındığı değerlendirilen; 3.500 TL para, (510) paket sigara, (2) adet demir kesme makası, (1) adet levye, (1) adet el feneri, (1) çift eldiven, (1) adet bıçak ve (1) çift başka bir araca ait olup hırsızlık olaylarında kullanıldığı değerlendirilen ikiz plaka ele geçirilmiştir.
Şüpheli Y.G. hakkında yapılan araştırmada; Balıkesir Açık Cezaevinden firar ettiği ve halen "Hırsızlık Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması, iki ayrı Kilitlenmek Suretiyle Muhafaza Altına Alınan Eşya Hakkında Hırsızlık ve üç ayrı Nitelikli Yağma" suçlarından arandığı tespit edilmiştir.
Adli makamların talimatıyla olayla ilgili olarak şüpheli Y.G. gözaltına alınarak hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

BALIKESİR VALİLİĞİ\ BANDIRMA GERÇEK