Şubat Günleri Dostları!

ŞUBAT GÜNLERİ DOSTLARI

EVDE KALIN (?)

Selam Dostlar,

Şu Korona belası geldi geleli ne yalan söyleyeyim moralim bozuk. Moralim bozuk olunca da kendi kendime bir karar aldım. Yaşanan ne varsa hepsini not et, biriktir, Korona belası ülkemizden tamamen (minnacık bir küfürcük ile) gitsin; ne yaşandıysa ve ne yaşadıysak hepsini YAZ!!!!!!!

Dedim; dedim ama hay demez olaydım!!

Biliyorsunuz; uzun zamandan beri HAKLI NEDENLERLE EVLERİMİZDEN ÇIKMAMAMIZ GEREKİYOR!! Gerçekten bu lanet meret; virüs müdür, insanlığı sanki yok edecek silah mıdır, dünyanın en büyük katili veya canisi midir, her ne meretse; insanlığa 3. Dünya Savaşını açmış, dünyanın her tarafında; renk, ırk, din, dil, zengin, fakir, genç, yaşlı demeden; nefessiz bırakırcasına ve boğarak; insan denen canlı türünü YOK EDİYOR, yani ACIMASIZCA ÖLDÜRÜYOR!!!!!!!

Bu hastalığa tek çareyse açıkça KAÇMAK!! Yani bu Korona denen virüse YAKALANMAMAK!!

Onun için ne yapmamız gerek?

Doktorlar açıkladı.

TEMİZLİK!!

HİJYEN!!

SIFIR (0) SOSYALLEŞME veya SOSYAL İLİŞKİLER!!

En önemlisi de;

EVDEN ÇIKMAMAK!!

Sağ olsunlar sabahtan itibaren belediye anons ettiriyor. ‘’65 yaş ve üstü, kronik hastalığı olanlar sokağa çıkmasın!’’

Doğru. Haklı. (aslında mümkünse kimsenin çıkmaması gerekiyor)

Bu durumda insan denen canlı türünün diğer canlılardan bir farkı görülür. O’da YARDIMLAŞMA!!!

Ama bu yardımlaşmanın en güzeli ve insana yakın olanı can-ı gönülden yapılanıdır. Yani biri veya birilerinin yardımına koşmak için bahaneler yaratmamak gerekir. Hadi; daha açık anlatmaya çalışayım. Herhangi biri hani verilen şu telefon numaralarından birini arayıp yardım istiyorsa; o yardım isteyenin yaşına durumuna bakılmaz, hatta yaşın önemine bakılmaksızın anında derman olunması gerekir diye düşünüyorum.

Ama ne yazık ki bu her zaman pek mümkün olmuyor. Dediğim gibi; başımızdaki bu felakete ve Azrail’e benzetilen merete karşı yapılması gereken gerçekten YARDIMLAŞMA ve EVDEN ÇIKMAMAMIZDIR!!!

(Not: Oysa ülkemizde ekmek parası uğruna çıkması gereken hatta çıkmazsa (çıkamazsa) eve ekmek getiremeyecek insanların çoğunlukta olduğu aşikardır. Tabi bu arada gerçekten alkışlamamız gereken sağlıkçı, kargocu, bakkal veya market çalışanların da hakkını yemeyelim. Hepinize ayrımsız teşekkürler!! İşte burada; her yazımda belirttiğim SOSYAL DEVLET kavramı; böylesine günlerde daha çok ortaya çıkar. Çıkar da; bu apayrı bir konu olduğundan önümüzdeki günlerde, bu Korona belasının ülkemizden gittiği andan sonra; ne yaşadık ve yaşandıysak hepsini, kalemim el verdiğince ve yaşarsam yazmaya çalışacağım.) Hani yok ya; olur ya beni veya eşimi soracak olursanız: Çok şükür. Eşim iyi. Bende iyiyim. Çünkü dost ve kardeş bildiklerimden ne arayan var ne soran. Sevgili komşum NURTEN ÖZTÜRK abla ve Komşum –ki şu an Ankara’da- Hasan Güler ve İstanbul’da ressam ve heykeltıraş Deniz Abi dostumuzu da unutmayalım elbet. Sağ olsunlar, var olsunlar…

Sağlıklı günler; hepinize, tüm insanlığa, hatta dünyaya!!!

Aydınlık, güzel, iyi ve masmavi bulutları yakalayacağımız güzel günlerde buluşmak umuduyla…

Pepo ZARKO

04. Nisan. 2020 ERDEK.