Şimdilik Bir Puan

ŞİMDİLİK BİR PUAN

Erdem ÖZCAN

Geçen hafta Bandırma’da oynanan ve 0-0 biten Samsunspor maçıyla ilgili yazımda oyuna kısa bir süre dahil edilen Kerim Avcı için şöyle yazmıştım. “Zaman zaman parlayan Bandırmaspor hücumları etkisiz kalırken gözlerim Kerim Avcı’yı aradı. Şutör ve golcü Avcı 3 maçtır neden bitime 15 dakika kala oyuna dâhil ediliyor ki? Nitekim Avcı girdikten sonra daha etkili hücumlar yapıldı..Bir şutu da savunmadan döndü. Eğer sakat değilse 75 dakika kenarda bekletmenin bir faydası oluyor mu?”

“Ben demiştim” demeyi sevmem ama aynen öyle oldu. Görünen köy kılavuz ister mi? Adana maçında ilk 11’de yer alan Avcı’nın Adanaspor’a attığı güzel gol için maçı televizyonda anlatan spiker “ sezonun en güzel gollerinden biriydi “ benzetmesini “yapmakta haklıydı.

Ayni yazımın sonunda maçtan ümitli olduğumu da şöyle ifade etmiştim.”

“Bugünkü oyununu biraz daha hücum yönünde geliştirmesi halinde neden deplasmandan 3 puan çıkarmasın” Oyunun büyük bölümünde rakibinden daha üstün bir oyun sergileyen Bandırmaspor talihsiz penaltı olmasaydı deplasmandan 3 puanla dönmesi işten bile değildi. Mesela topla oynamada Adanaspor yüzde 39 iken Bandırmaspor yüzde 61 in anlamı Bandırmaspor rakibinden daha fazla oyuna hâkim olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Mesela ilk 20 dakika borda- beyazlı ekip Adanaspor sahasının hâkimiydi. Adanaspor 7’inci dakikada yakaladığı gollük pozisyonu değerlendiremeyence Bandırmaspor birden canlandı. Jellow’un şutu direkten dönmüştü. Son maçlarındaki durgunluk gitmiş canlı bir Bandırmaspor ,Adanaspor’u sıkıştırmaya başlamıştı.

Bandırmaspor da özellikle Sedat ile girdiği gollük pozisyonlarında kaleci Hasan Hüseyin geçit vermedi. Önceki yıllarda Bandırmaspor forması giyen Hasan Hüseyin gerçekten başarılıydı. Bir değil birden fazla gollük pozisyonları önlemekte başarılıydı.

Bandırmaspor için deplasmanda alınan bir puan yeterli olmasa da sonraki maçlar için moral ve sıralama açısından yeterli olur diye düşünüyorum.

08-10-2022/ERDEM ÖZCAN