Serdar Polat "Eleştiriler Mesnetsizdir "

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat geçtiğimiz günlerde yerel basında Büyükşehir Belediyesinin Bandırma da Çamlık projesiyle ilgili olarak kendisine yönelik suçlamanın mesnetsiz olduğunu söyledi. Polat teklifin askı süresine itiraz edilmediğine dair bilginin doğru olmadığını  söyledi.

Bandırma ile ilgili her konuyu yakından takip ettiklerini belirten  Başkan Polat açıklamasında " Bandırma kentinin  çıkarlarına sahip çıkmak görevimiz ve mevcut yerde yapılması düşünülen beton yapılaşmaların çevrenin doğal dokusunu bozacağı kısmen tarihi değeri olan yapıların da tahrip edilmesi  endişelerimizden kaynaklanan itirazımızı askı süresince yaptık. Bu konuda yapılan suçlamalar yersizdir bizler Kent Konseyi olarak Bandırmamızla ilgili her konunun kentlimiz adına takipçisiyiz, Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde itirazımızla ilgili başvurumuzu olumsuz değerlendirmiştir.  " dedi.

Bandırma Kent Konseyi olarak seçildiğimiz günden bugüne Bandırma’yı ilgilendiren her konu üzerine çalışmalar yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerinin altını çizen Polat , çalışmalarımız hakkında bilgi edinmek isteyen herkesi Kent Konseyimizi ve sosyal medya hesaplarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi almaya, öneri sunmaya davet ediyoruz. Yönetmeliğimiz gereğince düzenli olarak bilgilendirme ve değerlendirme genel kurulları düzenliyoruz. 29 Ocak Pazar günü Saat 14.00'da Santral Kültür Merkezi'nde 2023 Yılı 1. Seçimsiz Genel Kurulumuz gerçekleşecektir, fikir bildirmek isteyen herkesi Genel Kurulumuza davet ediyoruz. Eski Askeri Çamlık alanıyla ilgili Bandırma Kent Konseyi olarak Büyükşehir Belediyesi’ne 10 Kasım 2022 tarihli itirazımızı yaptık.18 Ocak 2023 tarihli itirazımızın reddi, Büyükşehir belediyesince tarafımıza ulaştırıldı, belediyemizin açmış olduğu davaya müdahil olacağız. Bandırma'nın yeşilini yok etmeyi hedefleyen her olayda hukuki mücadelemiz devam edecektir.

24-01-2023/ edit : NURİ  BAYNAZOĞLU