Sen Olsan Öldürmezmisin !

SEN OLSAN ÖLDÜRMEZ MİSİN!

Fikret ÇAĞIN.

Değerli okurlar, Konya’da bir değerli Doktorumuzun görevi başında katledildiğini Ulusal ve görsel medyadan öğrendik.

Din, Dil, Renk, Irk, İnanç ve itikat farkı gözetmeden sadece İnsan olarak çok üzüldük, Bir doktor kolay yetişmiyordu, yıllarca okuyup dirsek çürütecek emek verecek, HİPOKRAT yeminini ederek Pratisyenlikten uzmanlığa giden o kutsal yolda göreve başlayacaksın.

Yaşam koşulları hiç de umduğun gibi olmayacak, Üstüne üstlük Dünyamıza bela olan Pandemi nedeniyle aylarca evine gidemeyeceksin en bulaşıcı virüse (Koronaya) yakalanıp gelen hasta insanları tedavi etmek için gece gündüz demeden saate bakmaksızın canın pahasına mesai yapacaksın, yetmeyecek.

Siyasi erkin isteği ile beş dakikada hasta muayenesi yapman istenerek şamar oğlanına döndürüleceksin, eh sende sonuçta İnsansın, hem de seni bunaltan sana hak ettiğin değeri vermeyenlerden çok çok üstün İnsansın.

Sen de bunun farkındasın, hakkını aramak ve taleplerini ilgili Bakanlığa duyurmak için küçük bir eylem yapmak istiyorsun Polis engel oluyor, itiş kakış sırasında bir polis fenalık geçiriyor Hemen yine Doktorlar müdahale ediyor ((bu da ayrı bir derstir)).

Yetmiyor, Malum, bizim ülkemizde Kral’dan çok Kralcılar vardır, sözüm ona bir Müslüman(!) İmam, Kurban Bayramı arifesinde Konya’da bir camide hem de Cuma günü Cuma hutbesinde vaaz veriyor, önce cemaati bir takım eksik söylemlerle kendine bağlıyor ve başlıyor AHKAM kesmeye.

Adam hasta, iğne olacak, adama serum verilecek (Acillerin açık olduğunu söylemiyor)buna benzer laf salatasından sonra "SEN OLSAN ÖLDÜRMEZ MİSİN, DÖVMEZ MİSİN, SÖVMEZ MİSİN" diyor, aynen böyle.

Bre Hoca(!) Sen kimsin? Sen nasıl bir Müslümansın(!) Allah’ın verdiği canı ancak ALLAH (cc) alır, İnsanları dövmek fıtratında mı var? Ya sövmek, Göstermelik de olsa temsil ettiğin İslam dininde yeri var mı? bir bak. Hoca(!) kendine gel, senin gibiler yüzünden bu millet Dininden soğudu.

Ölen bir insanın hakkında kötü söz söylemek gıybettir bu pis iş de Cuma vaazında Minberde yapılıyorsa yapanın yeri uzza çukurudur biline.

Bu saygısıza soruşturma açılmış, hani bir seferle bir şey olmaz gibisinden midir sonucunu göreceğiz.

Tüm İslam aleminin ve tüm vatandaşlarımın KURBAN BAYRAMLARINI en içten duygularımla kutluyor Ülkeme ve İnsanlığa Barış huzur ve esenlik (çokcası da demokrasi) getirmesini diliyorum… Esen kalınız….

08-07-2022/FİKRET ÇAĞIN