Sema Kırcı Manyas'ta Vatandaşları Dinledi

Balıkesir Ak Parti  Milletvekili Sema Kırcı, Balıkesir'in tüm ilçelerinde vatandaşlarla buluşmaya ve dertlerini dinleme çalışmalarına Manyas ilçesinde devam etti.

Yoğun bir tempo ile  eski parti yöneticilerini ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Kırcı, öğlen saatlerinde çalışmalarına Manyas ilçesinde devam etti. İlk olarak AK Parti Manyas İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden Kırcı, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile gündemi ve yaklaşan seçim sürecini değerlendirdi. Kırcı, daha sonra Balıkesir Valisi Mustafa Yaman'ın eşi Gülseren Yaman ile birlikte Manyas'ta engelli ve ihtiyaç sahibi aileleri ve Manyaslı Şehit Polis Cem Genç'in ailesini ziyaret etti.

TEŞKİLAT İLE BİRLİKTE KIRSAL MAHALLELERE ÇIKARMA YAPTI

Önceki gün ilçe teşkilatında gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında Sema Kırcı'nın önerisi ile programa alınan ve Bandırma ilçe teşkilatı yönetimi, kadın ve gençlik kolları kademeleri ile organize edilen etkinlik programında, 16 mahalleye ziyaret yapıldı. Bandırma'nın kırsal mahallelerinde vatandaşlarla sohbet eden Kırcı, "Bandırma ve Balıkesir'in her noktasında hemşerilerimizle buluşmaya onları dinlemeye devam ediyoruz. Saha çalışmalarımızda vatandaşlarımızın partimize olan ilgisinin gün geçtikçe arttığını görüyoruz, bu ilginin her daim üst düzeyde tutulması için teşkilatımızla birlikte durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

"HEDEFİM, KOLAY ULAŞILABİLİR VEKİL OLMAK"

Bezirci isimli kırsal mahallede hemşerilerinin talep ve şikayetlerini dinleyen Kırcı, Çiftçi Mallarını Koruma Kanunu'ndan kaynaklanan problemlerin de takipçisi olacağını belirtti. Bu konuda ciddi şikayetler aldığını belirten Kırcı, vatandaşların gerek Büyükşehir Belediyesi, gerekse Ankara'da çözüm bekleyen sorunları ile yakından ilgilenecekleri sözünü verdi. Bandırma'da tüm mahallelerde vatandaşlarla sohbet eden ve sorunları not alan Kırcı, "Tüm enerjimizi sorunların kaynağına inmek ve kalıcı çözümler üretmek için kullanacağız. Biz Balıkesir'in seçilmiş vekili olarak oy aldığımız ve temsil hakkı kazandığımız bölgede hiçbir ayrım gözetmeksizin destek olmaya sorunları vatandaşlarımızla konuşup tartışmaya devam edeceğiz, en büyük dileğimiz ve hedefimiz de en kolay ulaşılabilen vekil olmaktır" diye konuştu.

"GÖREVİMİZİ SONUNA KADAR YAPACAĞIZ"

Sema Kırcı açıklamalarında, "Beyköy gibi AK Parti'ye oy veren mahallelerin ilçe belediyesinden yeterli hizmeti alamadığı yönünde şikayetler geliyor, Erdek'te de CHP'ye oy vermeyen mahallelerin çöpleri toplanmıyor. Bu ahlaki değil. Her kim bu tarz bir siyaset ve hizmet anlayışını uyguluyorsa, bu yanlış bir uygulamadır. Amacımız hizmet ise bu ayrımı yapmamamız gerekir. Biz bunu yapmıyoruz. Dursun Mirza'nın da CHP'ye oy vermeyen mahallelere, Bandırma Belediyesi hizmet götürmüyor algısını değiştirecek çalışmalar yapacağına inanıyorum" dedi. Mahalle halkının Bandırma Belediyesi'nde hak ettikleri ilgiyi görmediklerini hatta ciddiye alınmadıklarını belirtmesi üzerine Kırcı, "Bu konuda gereken temasları kurmamız gerekiyor, bu sorunlar mutlaka çözülmeli ve Bandırmalı oy vermiş olsa da olmasa da Bandırma Belediyesi'nden hak ettiği hizmeti almalı" dedi. Açıklamasının devamında Kırcı: "Görevimizi sonuna kadar yapacağız ve vatandaşın sorunlarını takip edeceğiz. Bu ister Bandırma Belediyesi, ister Büyükşehir Belediyesi ister de Ankara ekseninde olsun sorunların takipçisi olacağız" dedi.

"ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİNE ÖNEM VERELİM"

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, konuşmasında, "Çocuklarımız bizim geleceğimiz yarınlara daha güvenle bakabilmek için çocuklarımıza hak ettikleri eğitimi vermeliyiz. Bugün eğitim olanakları eskisine göre daha fazla. Ben Bandırma'da küçük bir mahallede büyüyüp, Ali Fahri İşeri İlkokulu ve İmam Hatip lisesini bitirdim ve daha sonra ODTÜ'yü kazandım. Sonra da memleketime Milletvekili olarak döndüm. Memleketime hizmet etme şansı yakalamam benim için büyük bir onurdur" dedi.