Sahte Yardım Dernekleri Üzerinden Dolandırıcılık Yapanlara Dikkat

Her dönem farklı yöntemlerle vatandaşların vicdani duyguları üzerinden haksız kazanç peşinde olan dolandırıcılara karşı vatandaşların uyanık olması istendi.

Ellerinde dosyalarla " Bir dakikanızı alabilirmiyim" diyerek vatandaşlara yaklaşan ve Sahte makbuzlarla sahte derneklerin kaşeleri kullanılarak kaymakamlıkların, resmi kurumların ismini kullanarak dolandırma yöntemleri zaman zaman Bandırma Cumhuriyet Meydanında da görülüyor. Genellikle İzmir menşeli olduğu iddia edilen şebekelerin özellikle yüksek öğrenim gören öğrencileri kullanarak dolandırıcılağa alet ettikleri gözlenirken vatandaşların bu gibi kişilere asla itbar etmemesi bu yöntemlerle  hiç bir şekilde yardım toplanamayacağı  yasalarla belirlenmiş olduğu hatırlatıldı.

Sahte izinlerle yardım topladıklarını iddia ederek  vatandaşların öğrencilere olan şefkat ve merhamet duygularını kolayca  istismar ederek milyonlarca lira haksız kazanç elde eden şebekelerin  İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Kaymakamlığına  bu gibi kişilerin  ihbar edilmesi istendi. 

11-11-2020/HABER MERKEZİ