PTT'den Kızıla'ya Kan Bağışı Desteği

Balıkesir Kızılay Kan Merkezi tarafından PTT merkez şubesine açılan kan alım standına PTT çalışanları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
PTT Genel Müdürlüğü ve Kızılay Genel Merkezi arasında imzalanan protokol nedeniyle Balıkesir PTT merkez şubesine Kızılay tarafından açılan kan alım standı ilgi gördü. PTT Baş Müdürü Derviş Gökoğlu ve PTT personeli kan vererek Kızılay'a destek verdiler. Kızılay Balıkesir Kan Bağış Merkezinde görevli Kan Bağış Kazanım Uzmanı Funda Akçay Koç yaptığı açıklamada "Ekiplerimiz her gün düzenli olarak çıkarak Balıkesir'in kan ihtiyacını karşılamak için kan bağışı topluyorlar. Günde en az 150-200 ünite kan bağışı almamız gerekiyor ki il merkezi ve ilçelerin ihtiyaçlarını karşılayabilelim. Balıkesir'deki tek dağıtım noktası biziz. PTT Genel Müdürlüğü ve Kızılay Genel Merkezi arasında imzalanan protokol nedeniyle bu gün burada böyle bir etkinlik düzenledik. PTT çalışanlarından ve PTT'ye gelen vatandaşlardan kan almak için bir stant açtık. Sağ olsunlar kendileri bize yakın ilgi gösterdiler PTT personeli ve dışarıdan gelen vatandaşlar. Şuana kadar kan bağışına oldukça ilgi büyüktü, umarım gün boyunca da bu devam eder" dedi.
KÖK HÜCRE BAĞIŞI
Kasım ayından itibaren Kızılay Kan merkezinde Lösemili çocuklar ve kanser hastaları için kök hücre numunesi alınmaya başlandığının altını çizen Funda Akçay Koç "Kan ve organ bağışı çok önemli ama kök hücre bağışı da bir o kadar önemli. Çünkü bir çok ilik bekleyen çocuk var. Sadece kişilerin vereceği 3 küçük tüp kan ile bu insanlar hayat bulabilirler. Bunun içinde merkezimize gelmeleri gerekiyor"şeklinde konuştu.
(OF-