Polisten Tefeci Operasyonu

Polis tehdit ve tefecilik suçlar kapsamında 9 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlıların evlerinde ve iş yerlerinde aramalar yapıldı.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmada, şüpheli şahısların farklı kişilere yüksek faizle vermiş olduğu borç paralar karşılığı açık senet imzalattığı, vermiş olduğu paraların çok üzerinde miktarlarla kişileri borçlandırarak haksız kazanç elde ettiği ve Tefecilik suçunu işlediği tespit edildi. Bahse konu 12 şüpheliye eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 9 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramada toplam değeri 31.500 TL olan 6 adet senet, 1 adet tefe olduğu düşünülen isimler yazılı olan ajanda, 1 adet pompalı tüfek ile zarf içerisinde 7.950 TL ve 800 Euro para ele geçirilmiştir.
Tefecilik yapmak suçundan gözaltına alınan 9 (dokuz) şüpheli şahıs tamamlanan işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca 4 şahıs adli kontrol kararı ile serbest kalmış, 5 şahıs ise Tutuklanarak Cezaevine teslim edildi.

Bandırma Gerçek \ Balıkesir Valiliği- 24.10.2019