Oya Yücel Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Bandırma Ak Parti  İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Oya Yücel İlçe binasında düzenlediği basın toplantısında Mart ayında yapılacak yerel yönetimler seçiminde belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Yücel; Ak Parti'nin başlattığı yeni belediyecilik anlayışıyla tarih yazmaya hazırım" dedi. Oya Yücel'in konuşma metninde şu ifadeler yer aldı.

"Değerli ilçe başkanım, önceki dönem belediye ve ilçe başkanlarım,///kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarım,varlıklarıyla gurur duyduğum Gençlik kolları başkanım ve birbirinden değerli gençlerimiz ,her çalışmada gece gündüz demeden çalışan ,yanımdan ayrılmayan kadın kollarımızın değerli mensupları ,bugün burada olan tüm dostlarım ve basınımızın güzide temsilcileri her birinizi sevgi,saygı ve muhabbetle selamlıyorum….

Her birinizin bildiği gibi 31 Mart mahalli seçimleri başvuru süreci 9 kasım itibariyle başladı.
Ben Oya YÜCEL 30 yıldır Bandırmadaki yaşamımın yanı sıra Genel başkanımız ,Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde///,AK PARTİ çatısının altında  ilçe Kadın Kolları  başkanlığını ve Bandırma belediyesi meclis üyeliği görevini yürütüyorum.2019 yerel seçimler öncesinde 3 dönem paşakent muhtarlığı yaptım öncesinde de çeşitli bankalarda görev yaptım.Mesleğim Bankacılık ama Siyasetle devam ediyorum Şehrimizin hasret kaldığı yerel yönetim hizmetleri olan sosyal, kültürel ve ekonomik yapısına yönelik deneyim ve tecrübeler edindim. Ak partinin belediyecilik anlayışının özünde şeffaflık , halka hizmet,değişim,gönüllere dokunma ve tevazu sahibi olmak önceliklidir. 
20 yıldır AK Belediyecilik hizmeti alan tüm il ve ilçelerimizdeki değişimi ve yaşam kalitesini görüyoruz. ‘’ YEREL KALKINMA BAŞLIYOR ‘’sloganıyla  2004 te başlayan Ak belediyecilik anlayışı yıllar ilerledikçe daha yukarıya taşındı.
‘’YENİ ŞEHİRCİLİK’’ vizyonuyla  altyapı ve ulaşım düzenlemesinden ,Çevre Dostu Şehirlere ,’’Engelsiz Şehirlere’’dönüşüm başladı.
Her alanda ayrıntılı yatırımlar hayata geçirildi. AK Parti  her şehri ‘’MARKA ŞEHİR’’ haline dönüştürmek için ekonomi,kültür başta olmak üzere şehrin kaynaklarını  iyi kullanarak kendi katma değerini üretir hale getirdi.             
 Bunun en güzel örneği  Hepimizin yaşayarak gördüğü Balıkesir Büyük Şehir Belediye Başkanı sayın Yücel YILMAZ///var bu  başarıyı  görmemek mümkün değil .Geldiğimiz noktada Bandırma Belediyesinin  sayın Cemal ÖZTAYLAN başkanımızın  bandırmaya yaptığı hizmetlerle kaldığını görüyoruz  ,bankacı bir finansçı olarak rakamları gördüğümde işin ciddiyetini daha iyi anlayan  biri olarak bu açıklamayı yapıyorum. Bizim Birlik beraberlik içersinde Bandırmamızı AK BELEDİYE yapacağımıza inancım sonsuzdur. Sonuçta siyaset ekip işidir bu AK PARTİ ruhunda fazlasıyla var.  
Şehrine aşık bir kadın olarak bu şehirde doğan ,bu şehirde doyan,bu şehirde yaşayan genç ,yaşlı tüm yaşamını burada geçiren insanımıza sorumluluğum olduğuna inanıyorum.
Ben  siyasetle birlikte seçimden seçime halkın karşısına çıkan biri değilim, siyasi hayatım öncesinde de halkla iç içeydim, girdiğim  tüm seçimleri kazandım ,inandığım her süreçte hedefe ulaştım …açıkçası ben İNANIYORUM , Ticaretin ve Siyasetin sermayesi insandır Biz ailemizden böyle gördük iş hayatımızda da  siyaset hayatımızda da   bunu düstur edindik.                                                                    

Üstlendiğim sorumluluk ve hizmet aşkıyla Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yeni Türkiye Yüzyılında ,Balıkesir in incisi güzel şehrimiz Bandırmamızın en iyi hizmeti alması için huzurlu ,güvenli, daha yeşil olması ve sorunlarının  çözülmesi için liyakat sahibi kadrolarla başaracağımıza inanıyorum DEĞİŞİMİN ATEŞİNİ an itibariyle yakıyoruz TARİH YAZMAYA HAZIRIM  sizlerde hazırmısınız ///.
AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM .BU GÖREVE TALİP OLAN TÜM ADAY ADAYI ARKADAŞLARIMA ÇIKTIKLARI BU YOLDA BAŞARILAR DİLİYORUM.
Bana destek vermek için bugün burada bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin."

14-11-2023/edit: RAMAZAN NARİN