Osman Demiraslan 7 Kişiye Hayat Verdi

Bandırma Diş Hastanesi çalışanı  28 yaşındaki Osman Demiraslan’ın beyin ölümü ailesini yakınlarını  dostlarını ve hastane personelini derin üzüntüye sevkederken  bağışlanan organlarının  7 kişiye   yakınlarına umut ışığı oldu.

Geçtiğimiz gün acil olarak Bandırma Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedavi altına alınan Bandırma Diş Hastanesi çalışanı 28 yaşındaki Osman Demiraslan’ın beyin ölümü sonrası ailesi organlarını bağışladı.  Bandırma Devlet Hastanesi nakil ekibi doktorları, Osman Demiraslan’ın böbrek, kalp, karaciğer, göz kornealarını Ankara ve Bursa’ya nakil işlemini  başarıyla  gerçekleştirdi ve acil organ bağışı bekleyen 7 hastanın hayata tutunması başarıldı.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muzaffer Şenveli " Beyin ölümü gerçekleşen sağlık çalışanı hastamızın organlarını bağışlayan hasta yakınlarına çok teşekkür ediyoruz.  Sağlık çalışanı hastamız daha önce organlarının bağışlanması için vasiyet etmiş. Yakınları da sevdikleri bu insanın vasiyetini yerine getirmesini sağladı. Hastamızın böbrekleri ve karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesi’ne, korneaları Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi’ne, Ankara’dan gelen iki ekip ile de kalp ve akciğerleri de Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’ne gönderildi. Organ nakilleri yapılacak ve 7 vatandaşımız önümüzdeki günlerde inşallah sağlıklı bir hayata tutunacaklar’ dedi.

BANDIRMA GERÇEK SOSYAL