Murat Sever "Mali krizde olan Erdek Belediyesinin Zeytin Festivalini yerel kaynaklarla düzenlemesine karşıyız"

25-27 Eylül arasında düzenleneceği açıklanan Zeytin Festivaline  AK Parti İlçe Başkanı Murat Sever karşı çıktı. 

Erdek'te AK Parti Erdek İlçe Başkanı Murat Sever, Erdek Belediyesinin 25-27 Eylül'de yerel imkanlarla "Zeytin ve Zeytinyağı Festivali" düzenlemesine karşı olduklarını söyledi.
Sever, İlçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, mali krizde bulunduğu için Ocaklar Mahallesi'ndeki 31 arsayı satışa çıkaran belediyenin, elektrik tüketim bedellerini ödemek için bir kamu bankasından kredi kullanılması konusunda yetki aldığını anımsattı.
Çalışan personelinin maaşını ödemekte zorlanan belediyenin, binlerce lira harcayarak festival düzenlemesinin doğru olmadığını dile getiren Sever, festivalin sponsorlar kanalıyla yapılmasının daha doğru olacağının altını çizerek, şunları kaydetti:
"Mali krizde olan Erdek Belediyesinin yerel imkanlarla festival düzenlemesine karşıyız. Kaldı ki, bu tür festivaller yerleşim yerlerindeki turizm sezonunun süresinin uzatılmasına ve turistleri çekmeye yöneliktir. Bahse konu tarihler Kurban Bayramına denk gelmesinden dolayı Erdek'teki tesislerin doluluk oranlarıyla ilgili her hangi bir problem bulunmamaktadır. Bu festival, başından sonuna yanlışlarla doludur."

AA